2022 Gündüzlü Bakıcı Ücretleri

Evde yatılı bakıcı ile çalışmak, bazen ev koşulları, bazen bütçe nedeniyle, bazense yaşam tarzı olarak, sizlere zor gelebilir. Gündüzlü bakıcı ile çalışabilmek içinde, oldukça iyi bir seçim yapılmalı, güvenlik, referans ve tecrübe araştırması yapılmalıdır. Bunun yanı sıra, evde bakıcı ihtiyacı olan ailelere, bakıcı işe almadan evvel, 2022 gündüzlü bakıcı ücretleri şeklinde, bütçelerle ilgili bilgi bilgiler sunacağız.

2022 Gündüzlü Bakıcı Ücretleri

Haftanın 5 günü gündüzlü bakıcı ücretleri

5 gün çalışan gündüzlü bakıcı fiyatları; 5500tl + yol/7000tl + yol arasında

Çalışma saatleri, eğitim, referans ve esneklikler bakımından değerlendirerek ücretler netleşir.

Gündüzlü bakıcı çalışma saatleri;

sabah 08.00/ akşam 18.00

sabah 08.30/ akşam 18.30

sabah 09.00/ akşam 19.00 gibi

Anne ve babanın çalışıyor olması, olayın bel kemiğidir. Sabah ve akşam mesai saatlerinin gündüzlü bakıcı almaya elverişli olması gerekiyor. Yani sabahın 06.00 -07.00’si gibi saatlerde gündüzlü bakıcı bulmak hemen hemen imkansızdır. Diğer bir önemli konu ise, evinizin merkezi bir semtte, metro, marmaray, metrobüs gibi alternatif ulaşım araçlarına elverişli olmasıdır.

 

Ev işlerine yardımcı niteliğinde çalışan, anne yardımcısı bakıcı;

Çocuklu evlerde, daha çok anneye, anneanne – babaanneye destek amaçlı bakıcılarda, bebek bakımı veya çocuk bakımı referansı aranmaz. Ev işlerine yardımcı olup, ebeveyn gözetiminde çalışacakları için, gündüzlü haftanın 5 günü yardımcı fiyatları 5500 tl/6000 tl + yol civarında, değişmektedir. Gündüzlü haftanın 6 günü yardımcı fiyatları 6000 tl -7000 tl + yol civarındadır. Bu tarz bakıcılar, daha çok ev işlerine yardımcı olarak çalışır ve çocuk bakımı konusunda ebeveyne yardımcı olurlar.

Haftanın 6 günü bakıcı ücretleri

Genellikle her gündüzlü bakıcı 5 gün çalışmak ister, çünkü kendi aile hayatlarına ve ev işlerine zaman ayırmak ihtiyacı duyarlar. Fakat, bazı çalışan anne babalar 6 gün çalıştıkları için, 6 gün çalışacak çocuk bakıcısı işe almak zorundadır.

6 gün çalışan gündüzlü çocuk bakıcıların fiyatları, 6000 tl – 7000 tl civarındadır. Yapacağı işin sorumluluğu, yoğunluğu, mesaileri de ücrete etki edip, daha da artırabileceğini göz önünde bulundurmak gerekir. Neredeyse yatılı çalışan bakıcı fiyatlarına yakın hale gelebilmektedir.

 

Yarım gün bakıcı ücretleri

Yarım gün bakıcı fiyatları; 45000 – 5000 tl + yol parası civarındadır. Saatler, 13.00 – 18.00 arası / 14.00 – 19.00 arası /14.00 – 20.00 arası olarak değişebilir. Bu çalışmalarda da, beklentiler, saatler ve sorumluluğunu alacağı iş, ücreti arttırabilir. Genellikle esnek saatlerde çalışan annelerin tercih ettiği bir yöntemdir.

 

1991 yılından bu yana;

Resmi ve yasal mevzuatlara uygun, kurumsal bakıcı danışmanlığı olarak, 2022 gündüzlü bakıcı ücretleri konusunda, bilgiler vermeye çalıştık. Amacımız size, bakıcı hizmeti vermek dışında, doğru bir bakıcı şirketi öncülüğünde, en doğru ihtiyacınızı belirleyip, en doğru bakıcıyla eşleşmenizi sağlamaktır. Tüm bakıcı ihtiyaçlarınız için, doğru yönlendirme ve doğru hizmet istiyorsanız, bizi arayın.

 

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları

 İnsan Kaynakları Yöneticisi

GÜLDAN ŞAHBAZ -08.04.2021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazımızı Paylaşır mısınız?

Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?