2022 çocuk bakıcı ücretleri

Çocuk bakıcısı danışmanlık firması olarak, uzun yıllara dayanan bilgi ve birikimlerimizle, güvenilir ve referanslı çocuk bakıcısı portföyüne sahibiz. 30 yıldır, kurumsal olarak, evde çocuk bakıcısı hizmeti vermekteyiz. Bu haftaki yazımızda, sizlere, 2022 çocuk bakıcı ücretleri ile ilgili, ortalama ücret bilgilerini paylaşmak istiyoruz.

2022 çocuk bakıcı ücretleri

Çocuk bakıcı ücretleri 2022

 

Aklınızdaki ve hedefinizdeki çocuk bakıcısının, tecrübesi, eğitimi, referansı ve beklediğiniz sorumluluklar, çocuk bakıcı ücretini etkilemektedir. Çocuk bakıcısının donanımı ve sahip olduğu deneyimler, çocuk bakıcı ücretini değiştirebilir. Ücreti etkileyen en önemli konulardan biri, çocuk bakıcısının yatılı bakıcı yada gündüzlü bakıcı olmasıdır. Yatılı bakıcılar, gündüzlü bakıcılardan daha fazla ücretlerdedir.

Deneyimin ücrete etkisine gelirsek;

Örneğin; çocuk bakıcılığını 2 senedir yapan bir çocuk bakıcı ile, 5 senelik veya 10 senelik tecrübeye sahip çocuk bakıcısı ücretleri aynı değildir. Yenidoğan grubunda çocuk ise, yani 0-6 ay veya 6-12 ay arasında ise, kesinlikle daha önce, bu aylardaki çocuğun bakım sorumluluğunu almış, tecrübeli çocuk bakıcısı olmalıdır.

 

Şimdi sizlere tecrübeye göre, ortalama olarak, 2022 çocuk bakıcı fiyatlarını aktaralım;

 

  • Tek çocuklu aileler için, 1,5 -2 – 3 yıl arasında yatılı çocuk bakıcısı fiyatı, 8000 tl ile 13.000 tl arasında değişir.
  • 2 yada 3 çocuklu, 4 çocuklu veya ikiz çocuk bakımı sorumluluğu var ise, yoğun ev hayatı olan bu tarz ailelerde, çocuk bakıcıları ücretleri, karşılıklı konuşulur. İşin yoğunluğuna göre, ne kadar ücret istediğini bakıcı belirtir.
  • 2022 Dadı ücretlerine gelirsek, dadının eğitimli olması, bazı sertifikalara sahip olması, kaç yıldır bu işi yaptığı gibi özelliklere göre fiyatlar değişmektedir. Ücret kısmını dadılar ile karşılıklı görüşürsünüz.
  • Çalışmayan ve ev hanımı anne iseniz, daha çok ev işlerinde yardımcı olan, gerektiğinde çocuğunuzu bırakabileceğiniz, anne yardımcıları ile, 8000 TL’den başlayan ücretlerde görüşebilirsiniz. Yine bu noktada, evinizin büyüklüğü ve kaç kişilik aile olduğunuza bağlı olarak, tecrübe ve referansa bağlı ücret artabilir.

 

 2022 gündüzlü çocuk bakıcı maaşları araştırmanızda;

 

  • Çocuğunuz 1 – 3 yaş arasında ise, çocuk bakımı için, kesinlikle daha önce, bu yaş grubu çocuklu bir aile de çalışmış, çocuk bakıcısı olmasını öneriyoruz.
  • Çocuk bakıcısının, çocuk gelişimi mezunu olmasını veya bazı çocuk gelişimi sertifikalarına sahip olmasını isterseniz, bu tarz eğitimli bakıcı ücretleri karşılıklı görüşülür. Çünkü, çoğun durumu, çalışma saatleri ve çalışma şekline göre ücret miktarı değişir.
  • Gündüzlü çocuk bakıcıları, öncelik çocuğun bakımı olmak koşuluyla, ailenin ev işlerinde destek verip, yemek ve günlük toparlama işlerinden sorumlu olabilir ve bu iş tanımında daha önce çalışmış, referanslı çocuk bakıcısı olmaktadır.

2022 gündüzlü çocuk bakıcısı ücretleri ise, 5500- 6500 TL aralığında, tecrübeye göre değişmektedir. Çalışma saatleri ve haftanın 5 günü veya 6 günü olmasına bağlı olarak fiyatlar değişmektedir. Bu ücretlere yol parası dahil olabilir veya artı yol parası istenebilir.

Yabancı çocuk bakıcısı fiyatları ise, yatılı 8000 TL ile 13.000 arasında, tecrübe, eğitim ve referansa göre değişmektedir.

 

2022 çocuk bakıcı ücretleri

Önemli!!

Bakıcıdan, esasta çocuk bakımı ağırlıklı hizmet mi, yoksa daha çok ev işlerine yardımcılık mı bekleniyor, bu durum ihtiyacın temelini belirliyor. Komple evin temizliğini yapan kişiler, ev işlerine yardımcı veya anne yardımcısıdır. Bu tarz yardımcılar, daha çok ev işlerinde referans verebilen çalışanlardır. Bir kişi, hem çok iyi bir çocuk bakıcı, hem de çok iyi bir ev işlerine yardımcılığı bir arada yapamaz. Anne babalar, önceliklerini belirleyerek, doğru adayla yola girmelidir. Doğru aday da, doğru referans demektir. Çocuklu aileler için, çocuğun iyi bakılması öncelik olmalı, bakıcı zamanı olursa ve çok abartılmadan, günlük ev işlerine destek olmalıdır.

30 yıllık çocuk bakıcı danışmanlık şirketi olarak, bilgi ve deneyimimizle, 2022 çocuk bakıcı ücretleri konusunda, daha fazla detaylı bilgi almak isteyen ailelerimize, bizi arayın diyoruz.

 

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları

İnsan Kaynakları Yöneticisi

GÜLDAN ŞAHBAZ -09.02.2022

                                         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazımızı Paylaşır mısınız?
etiketler:
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?