Bakıcının çocuk eğitiminde önemi…

Anne ve baba olarak çocuğunuzun sağlıklı, kaliteli, başarılı ve mutlu bir hayatı olması için bakıcının çocuk eğitiminde önemi sizin çok önemsediğiniz bir konudur.

Aileler bu konuda gerçek adımlar atmak için, çocuğunu emanet edeceği tecrübeli çocuk bakıcısı adayı seçerken çocuk gelişim mezunu bakıcı ya da özel eğitim sertifikalı bakıcı veya oyun ablası tarzında belgeleri olan çocuk bakıcısı arayışına girer. Bu belgelere sahip bakıcılara eğitimli çocuk bakıcısı başlığını kullanabiliriz.

Bakıcının çocuk eğitiminde önemi…

Aileler eğitimli çocuk bakıcısı seçerken en çok dikkat etmeleri gerekenler ;

*Sadece teorik bilgi değil daha önce evde çocuk bakımı hizmeti vermiş olması

*Sadece belge ile değil gönülden mutlu olarak çocuk bakıcılığı mesleğini icra ettiğini

*Yenilikçi, pozitif, düzenli bir özel hayatının olmasını

*Fiziksel yeterlilik, kişisel temizlik ve eğitim verirken uygulamada becerikli gibi detaylara sahip olması

*Çocuğunuza duygusal zeka anlamında da duyarlı yaklaşabilecek bir kalbe sahip olması gerekir.

Bakıcının çocuk eğitiminde önemi

Bütün bu olması gerekenlerin ışığında eğitimli çocuk bakıcısı seçerken, belgeler dışında dikkat etmeniz gereken temel noktalar şunlar dır ;

*Çocuk bakıcısının çocuğun öz bakımı ile ilgili yeterli bilgilere sahip olması

*Titiz, tutarlı, kişisel temizliğine dikkat eden bir bakıcı olması

*Aradığınız gündüzlü çocuk bakıcısı ise referansları bu doğrultuda olup, gerekli esneklikleri sunabilmesi, çalışma mesailerini sorunsuz bir şekilde kabul etmesi

*Uzun vadede bakıcılık mesleği yapabilmesi için fiziksel olarak ve sağlık olarak bir engelinin olmaması

*İhtiyacınız olan yatılı çocuk bakıcısı ise bu doğrultuda daha önce çalışmış ve referanslarının olmasına

*Eğer part-time bakıcı ya da yarım gün bakıcı arıyorsanız, bu saatlerde çalışabilecek bir bakıcı olması gerekir.

  Eğitimli bakıcı ile beklentilerinizi tam anlamıyla konuşup uzlaşmanız ve uyum içinde çalışmanız çok önemlidir.Çocuğunuzu hayata hazırlarken ki önceliklerinize göre davranıp, doğru yaklaşım ve öz güveni verebilmesi için kurallarınızı net koymalısınız.

Bakıcının çocuk eğitiminde önemi…

Çocuk bakıcısı oyunla çocuğunuza eğitim verebilecek, kitap okuması, lego, hamur oyunları ve buna benzer günlük çocukla aktiviteler  yapabilecek bilgi ve deneyime sahip çocuk bakıcısı olması çok önemlidir. Dikkatli ve düzenli olması da önemli bir ayrıntıdır. Kendi kişisel temizliğine de önem veren, çocuğu  yönlendirecek, doğru  el yıkama ve  doğru diş fırçalama alışkanlıkları kazandıracak, sadece evde eğitim değil parkta da özgüvenli çocuk ve sosyal çocuk olması çok önemlidir.Bu konuda çocuk bakıcısı sağ duyulu olarak çocuğu destekleyecek niteliklere sahip kişilik ve beceride olmalıdır. Çocuğunuza sevginin yanı sıra güven de hissettiren tutarlı kişiliğe sahip çocuk bakıcısı olması çok önemlidir. Her anne baba çocuğunun kendisi ve çevresine faydalı birey olmasını arzu eder. 0-6 yaş okul öncesi eğitim döneminde bilinçli yetişmesi çocuğunuzun gelecekteki yapı taşlarını oluşturmakta olup, özgüvenli mutlu bir birey oluşumuna da etkili olacaktır.Her şey çocuklarımızın mutlu ve sağlıklı bireyler olarak yetişmesi içindir diyerek, çocuk gelişimi mezunu bakıcılar ve eğitimli oyun ablası hizmeti de vermekteyiz.

Çocuğunuz kendi ayakları üzerinde güçlü, başarılı, saygıdeğer bir birey olarak yetiştirmek isteyen aileler için bakıcı ajansı olarak, bakıcı hizmetleri alanında  29 yıldır hizmete hazırız.  Bu nedenle eğitimli çocuk bakıcısı arıyorum, çünkü çocuğumu çağın gereksinimlerine uygun eğitimi verebilecek, çocuğumu sağlam adımlarla yaşama hazırlamak istiyorum diyebilirsiniz. Bu nokta da evde çocuk bakımı hizmeti için bizimle iletişime geçmenizi bekliyoruz.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan ŞAHBAZ
30.06.2020

Yazımızı Paylaşır mısınız?

Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?