Çalışan Anne iyi Bir Çocuk bakıcı Nasıl Bulur ?

Ben bir çalışan anneyim, sizleri anlamakla kalmıyor yaşıyorum da, çünkü çalışan anne iyi bir çocuk bakıcısı nasıl bulur ? sorusunu kendime iki defa sordum ve kalbimin kılavuzluğu sayesinde, mantıklı düşünerek, profesyonel bir bakıcı firması ile 17 yıllık insan kaynakları uzmanı olarak çalışmanın şansıyla, çocuk bakıcı hizmeti vererek öğrendiğim her şeyi, en iyi çocuk bakıcı seçimi ile başardım. Bu sayede 2 çocuğumu, gözüm arkada kalmadan, sağlıklı, huzurlu, kendine güvenen bireyler olarak, en iyi çocuk bakıcısı ve referanslı çocuk bakıcısı ile büyüttüm.

Çalışan Annenin diğer annelerden farkı;

Şimdi size bu durumu bir çalışan anne gözüyle, sonrada bakıcı şirketi çalışanı gözünden anlatmaya çalışacağım.

*Çalışan anne, evde olmadığı için, çocuğun günlük bakımı sürecini gündüzlü çocuk bakıcısı varsa, o yönetmek zorundadır. Yatılı çocuk bakıcısı çalıştıranlar da da ,yatılı çocuk bakıcısı yönetir. Bu durumda çocuğun tüm düzenini yöneten çocuk bakıcısı çok itinalı ve dikkatli olmak zorundadır. Bu nedenle, profesyonel bir bakıcı ajansı ile çalışıp, görüşeceğiniz çocuk bakıcı adaylarının daha önce çalışan annenin çocuğunun sorumluluğunu almış bakıcı sunmasını ve tecrübeli çocuk bakıcısı olmasını talep etmelisiniz.

çalışan anne iyi bir çocuk bakıcısı nasıl bulur

Görüştüğünüz bakıcı adayları içerisinden, çalışan anne referanslı çocuk bakıcısı seçimi sizin önceliğiniz olmalıdır.

ÇÜNKÜ; çalışan anne;

*Çalışan annenin çocuğuna bakmış bakıcı, daha büyük sorumluluk altında olduğunu bilir, öncelik çocuk bakımı ile ilgili olmak zorundadır, çocuk bakıcı mesleğinin sorumluklarının bilincindedir.

*Anne ve babanın çizgisine uyar, onlardan habersiz ve izinsiz hareket edemez, çünkü anne çalışıyor olduğu için çocuk bakıcısı anne vekilidir.

*Tüm sorumluluk çocuk bakıcıya aittir. Gerektiğinde çocuk için en önemli durumlarda, soğukkanlı, işini bilen ve en doğru inisiyatifi kullanacak kapasitede olmalıdır.

*Çalışan anne tüm gün çocuğunu görmediği ve yoğun iş temposunda kaçırdığı herşeyi, bakıcıdan öğrenmek ister ve iletişimi güçlü, çalışan anne ile veri alışverişi yapabilen, hatta çocukla ilgili notlar alıp, ajanda tutan en iyi çocuk bakıcı olmalıdır.

*Çalışan anne ile çalışan çocuk bakıcı, evde çocuk bakımı hizmeti verirken çok daha büyük bir emanet yükünün altındadır. Çocuğun bir adım sonrasını hayal edip, koruma duygusu olan, çocuğun güvenliğini her zaman ön planda tutan, tecrübeli çocuk bakıcı olması gerekir.

*Çalışan anne çocuk bakıcısı, çocukla ilgili her şeyi bilmek ve yapmak zorundadır. Çalışan anne için, işten gelince kalan birkaç saatte çocuğuyla birebir kaliteli zaman geçirerek değerlendirir.Bu nedenle çocuk bakıcı, çalışan anneye yemek ev günlük evin düzeni konusunda,çocuğun uyku saatlerinde destek verir.

Çalışan bir anne olarak, çocuk bakıcısı ihtiyacınız için kendi kendinize çalışan anne iyi bir çocuk bakıcısı nasıl bulur ? Diye düşünüyorsunuz. Bu konuda vereceğimiz bilgilerle,

çalışan anne iyi bir çocuk bakıcısı nasıl bulur ? maddeler halinde paylaşalım;

*Sevgi ve güven her şeyin önünde olmalıdır. Sevgi dolu ve anaç bir karakter seçmelisiniz.

*Kimlik bilgileri, ikameti, aile yapısı, referansları kontrol edilmiş ve hazır olmalıdır.

*İhtiyacınıza tam anlamıyla cevap verebilecek referanslı çocuk bakıcı olmalıdır.

* İhtiyacınız gece- gündüz bir bakıcı ise yatılı çocuk bakıcı olmalıdır ve tecrübesi bu doğrultuda olmalıdır.

*İhtiyacınız gündüz saatlerinde bakıcı ihtiyacı ise gündüzlü çocuk bakıcı ile görüşmelisiniz ve tecrübeleri de bu doğrultuda olmalıdır.

*Gündüzlü bakıcı ile çalışmadan önce istediğiniz mesaileri iyi planlamalı ve beklentilerinizin altını iyi çizmelisiniz.

*Çok bakıcı adayı ile tanışmak doğru kişiyi bulacağınız anlamına gelmez. en iyi bakıcı ajansı ile çalışıp 3-6 aday arasında, doğru bakıcı adayı ile görüşerek hem yorulmazsınız hem de kafanız karışmaz.

*Tecrübeli çocuk bakıcı için ayırdığınız bütçe, hem sizi yıpratmayacak hem de bakıcının mutlu çalışması için yeterli olmalıdır. Uzun vade de verimli bakıcı hizmeti almak iki tarafın maddi mutluluğuna da bağlıdır.

çalışan anne iyi bir çocuk bakıcısı nasıl bulur ?

*Güvenilir çocuk bakıcı ile çalışıyorsanız gönül rahatlığı ile arkanızı dönerek emanet edebilirsiniz.

*İyi çocuk bakıcı seçerken, daha önceki çalıştığı ailelerde uzun vadeli ve problemsiz çalıştığından emin olmalısınız.

*Kültürel ve örf adetler olarak size yakın ailelerde çalışmış olması önemlidir.

*Çocuk bakıcılığı yaptığı ailelerde ki iş tanımı ile sizinkiler benzer olmalıdır.

*Çalışma saatleri ve prensipleri önceki ailelerde tecrübeyle sabit olmalıdır.

*Çocuk bakımı hizmeti almak istediğiniz profesyonel bakıcı, çocuğunuzla ilgili olarak önceki referanslarında benzer beklentilerde aile ya da ailelerde çalışmış olmalıdır.

*Çocuk bakıcılığı mesleği  iş ahlakına sahip bakıcı adayı da mutlu ve istediği iş tanımına uygun bakıcılık hizmeti vermelidir.

Çocuk bakımı hizmeti sizin bütün ailenizle birlikte anlaşacağınız ve uyum içinde yaşayabileceğiniz bir karakterde bakıcı ile olması mümkündür.

Tecrübeli yatılı çocuk bakıcı seyahat, yazlık, gece-gündüz çocuk bakımı, izin günü gibi istediğiniz esnekleri önceden belirleyip talep etmeniz gerekir.

Tecrübeli gündüzlü çocuk bakıcı için ise, çalışıyorsanız size en uygun mesaileri,  esnekliklerini  iyi düşünmelisiniz. Çizeceğiniz iş tanımını içeriği çocuk odaklı olmalı ve günlük toparlama, yemek gibi işler şeklinde devam etmesini tavsiye ederiz.

1991 yılından bu yana profesyonel çocuk bakıcı şirketi olarak, ihtiyaç sahibi işveren ailelere evde çocuk bakıcı hizmeti vermekteyiz. Çalışan anne iyi bir çocuk bakıcı nasıl bulur ? sorunuza, çalışan anne empatisi ve kurumsal çizgide yapılması gerekenler olarak, bildiklerimi en açık ve net haliyle paylaştım.

Sizin çocuklarınızın sorumluluğu bizim için kutsal bir emanettir. Bu emanet ettiğiniz çocukların öz bakımı ve gelişimi için bakıcılık hizmetleri veren bakıcı firması olarak annelik empatisi, 29 yıllık bilgi ve birikimlerimizle iletişime geçmenizi bekliyoruz.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Danışmanı
Güldan Şahbaz
21.01.2020

Yazımızı Paylaşır mısınız?
etiketler:
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?