Çocuğuma dadı arıyorum

Sevgili anneler ve babalar; Çocuğunuz için en iyi şartlardaki çocuk bakıcısından hizmet almak istiyorsunuz ve çocuğuma dadı arıyorum, diyerek arayışa geçtiniz. Bu noktada sizlere, çocuk için en doğru şekilde ve uzun vadeli çalışabileceğiniz, profesyonel dadı bulma yolculuğunuzda rehber olabilecek bilgiler paylaşmak isteriz.

Çocuğuma dadı arıyorum

Çocuğunuza dadı ararken kriterleriniz neler olmalı ?

  1. Referanslı dadı olmalıdır.
  2. Kimyanızla uyuşabilecek yapıda olmalıdır.
  3. Profesyonel dadı olmalıdır.
  4. Dadılığı hayatına meslek olarak oturtmuş dadı olmalıdır.
  5. Dadılık mesleğine uygun donanımlara sahip olmalıdır.
  6. Yenidoğan tecrübeli dadı olmalıdır.
  7. Seyahat engeli olmayan ve izin günlerinde esnek olabilen dadı olmalıdır.
  8. Düzenli bir aile hayatı olmalıdır.
  9. Kişisel temizliğine özen gösteren ve hijyen kurallarına hakim bir dadı olmalıdır.
  10. Eğitimli, kendini geliştirmiş, insiyatif kullanabilen, bebeğin gelişim tablosunu ve rutinideki düzeni koyup, aynı zamanda yönetebilen uzman dadı olmalıdır.

Neden Profesyonel dadı şirketi ile çalışmalısınız !

*En önemli sebep, profesyonel dadı bulmak, dadı ajansının uzmanlık alanıdır.

*Uzun yıllardır bakıcılık sektöründe bulundukları için, uzman dadı kadrosuna sahiptirler.

*Çocuğuma dadı arıyorum dediğinizde, arada profesyonel bir dadı danışmanlık şirketinin olması, karşılıklı güven köprüsünün oluşmasında çok önemli bir araçtır.

*Sizlerin vakit bulamadığı güvenlik araştırmaları ve birden fazla dadı seçeneği içerisinde seçim yapmanız gibi, bir olanağa sahip olursunuz.

*Her sektörün, kendi alanında sahip olduğu uzmanlıktan ve ayrıcalıktan faydalanmak, sizi hem rahatlatır, hemde doğru dadıyı bulmanız konusunda kolaylık sağlayacaktır.

*Kurumsal çizgide olmak ve profesyonel dadı ajansı ile çalışmak, sizi birçok stresten kurtarır ve daha kolay yol almanızı sağlar.

Dadılar, çocuk bakıcıları içinde neden ayrıcalıklı bir yere sahiptir?

Çocuğuma dadı arıyorum diyerek bu yola çıkan, her anne baba, dadının ayrıcalıklarını bilir ve bu ayrıcalıklar nedeniyle, dadı arıyorum der.

Çünkü, dadı, çocuk bakıcılarının en kıdemlisidir.

Çocuğuma Dadı Arıyorum;

Evde çocuk bakıcısı çalıştıran aileler, çocuk bakımı dışında beklentiler içerisine girer, fakat dadıların uzmanlık alanı sadece çocuk ve çocuğun bakımı, gelişimi ile ilgili herşeydir. Dadıların, çocuk bakımı ile ilgili bilgisiz veya deneyimsiz olma şansları yoktur. Güncel olan, tüm çocuk bakım teknikleri ve gelişim süreçlerini takip ederler. Özellikle, tecrübesiz annelere, birçok konuda, kılavuz niteliğinde hizmet verirler.

Dadı hizmeti almak, aslında bir bilinçli hareket etme yöntemidir ve tam anlamıyla sorumluluk isteme hakkı anlamına gelen bir tabirdir. Fakat, dadı çalıştırmak için, ciddi bir bütçe ve çalışma ortamına sahip olmak gerekir. Örneğin, evde temizlik işlerinden sorumlu bir yardımcı olması gibi.

Ayrıca, dadı, çocukla beraber her seyahat dahil olur, çocuğun her türlü ihtiyacının ön hazırlığını yapar, gelişim çizelgesini takip eder, not alır, aile ile iletişim halinde süreci devam ettirir. Kısacası, anne ve babanın hayatını kolaylaştırmak adına, çocukla ilgili A’dan Z’ye tüm sorumluluğu alır.

29 yıllık, profesyonel dadı hizmeti veren, kurumsal danışmanlık firması olarak, çocuğuma dadı arıyorum ve profesyonel dadı ile çalışmak istiyorum diyen ailelere, aradığınız hizmet için bizi arayın diyoruz.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan ŞAHBAZ – 19.03.2019

Yazımızı Paylaşır mısınız?

Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?