Çocuğumu okuldan karşılayacak bakıcı

Çocuklarımızın tam gün okula başlama dönemlerinde, onları güvenli bir şekilde okuldan karşılayıp, ihtiyaçlarını karşılamak için, çocuğumu okuldan karşılayacak bakıcı arıyorum

Bilindiği üzere, ülkemizde kaliteli eğitim almanın tek yolu özel okullar oldu. Özel okul masrafları da ailelerin bütçe dengelerini bozabiliyor.

Çocuğumu okuldan karşılayacak bakıcı

Çocuğumuzun tam gün okula başlamasıyla, okul masrafları ve tam zamanlı bakıcı masrafları bütçemize ağır gelebilir.

Bu veya çeşitli sebeplerden ötürü, yarım gün çocuk bakıcı arıyorum veya çocuğumu okuldan karşılayacak bakıcı arıyorum ihtiyacına gireriz.

Yarım gün çocuk bakıcı aramanın nedenleri ?

Yarım gün çocuk bakıcı çalıştırmak taki ana sebep, çalışan ailelerin, çocuklarını okuldan karşılayacak bir imkanlarının olmamasıdır.

Yarım gün çocuk bakıcı, çocuk okuldan gelmeden önce işe gelerek, ev işleriyle ilgili aileye yardımcı olup, çocuğu okuldan karşılayıp, çocuğun güven içerisinde bakımını üstlenir.

Çocuğun ihtiyaçları karşılanmış şekilde, anne veya babaya akşam işten geldiklerinde teslim eder.

Çocuğumu okuldan karşılayacak bakıcı nasıl çalışır ?

Genellikle öğleden sonrası için ihtiyaç vardır. Sabahları, çocuğun okula bırakılması veya servisine verilmesi ebeveynleri tarafından yapılır. Yarım gün çocuk bakıcısı, öğlen saatleri 13.00 veya 14.00 sularında (ailenin isteğine göre) işbaşı yapar.

Geldiğinde, henüz çocuk gelmemiş olabilir. Bu nedenle, evin günlük işlerini ve yemek gibi sorumlulukları alır. Çocuğun okuldan gelme saatlerinde, işlerini bitir ve çocuğu okuldan karşılar.

Çocuğun kıyafetlerinin değişimine yardımcı olur. Çocuğun akşam yemeği öncesi atıştırmasını hazırlar ve derslerine çalışması için gözetmenlik yapar. Tabi bu çocuğun anaokulu yaşı, ilkokul veya ortaöğretim yaşına göre farklılıklar gösterebilir. Eğer 3,5-5 yaş arası çocuğu okuldan karşılayan bakıcı ise, daha çok çocukla oyun oynayarak vakit geçirebilir.

Ayrıca, 2-3,5 yaş arası ve yarım gün kreşe giden çocuk için, yarım gün çocuk bakıcısı olarak çalışıyor ise, çocuk küçük yaşta olduğu için, geçirilen yarım gün, sadece çocuğun bakımı ve ihtiyaçları için ayrılır.

Yarım gün çocuk bakıcı çalıştırmanın diğer nedeni ise;

Ev hanımı olan annelerin de, bu yardıma ihtiyaç duymalarıdır. Birden fazla çocukları olan aileler veya ikiz çocukları olan aileler gibi, zor ve işin hiç bitmediği evlerde, anne bir sağ kol ve nefes aldıracak bir yardım eli arar.

Bu nedenle, hem ev işlerine yardımcı, hemde dışarıdaki işlerini ve ihtiyaçlarını yapabilmeleri için, çocuklarını emanet edecekleri güvenilir yarım gün çocuk bakıcıyla çalışmak isterler. Tabiki burada ailenin yarım gün istemesindeki neden, bütçeleri veya yarım gün bakıcı hizmeti almanın yeterli olacağı düşünceleridir .

Yarım gün çocuk bakıcı çalıştıran bazı anneler ise;

Yarı zamanlı çalışan annelerdir. Öğretmen, özel ders öğretmenleri, part-time hizmet sektöründe çalışan anneler, home ofis çalışan anneler gibi, iş hayatı tam zamanlı olmayan anneler için yarım gün çocuk bakıcı çalıştırmak daha elverişlidir.

Bizler, 28 yıllık çocuk bakıcı firması olarak, çocuğumu okuldan karşılayacak bakıcı arıyorum veya yarım gün çocuk bakıcı arıyorum diyen aileler için, referanslı çocuk bakıcısı portföyümüz mevcuttur.

Güldan ŞAHBAZ
Berkay Danışmanlık
İnsan Kaynakları Yöneticisi
08.10.2019

Yazımızı Paylaşır mısınız?

Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?