Çocuk Bakıcı Ajanslarına Nasıl Güvenebilirim?

Bakıcı ajansları sayısı, artan talep karşısında hızla büyüyen sektör haline gelmiş ve ihtiyaçları karşılamak için sayıları oldukça artmıştır. Özellikle İstanbul’da yüzlerce bakıcı danışmanlık ofisi faaliyet göstermektedir. Bu haftaki makalemizde, kurumsal ve yasalara uygun bakıcı şirketleri ile, merdiven altı güven vermeyen bakıcı ajansları arasındaki farkları anlatarak, çocuk bakıcı ajanslarına nasıl güvenebilirim? sorunuza cevapları kaleme aldık.

Güvenilir Bir Bakıcı Ajansı Nasıl Seçilir?

Aileler için çocuklarını, yaşlılarını veya hastalarını emanet edebilecekleri, güvenilir ve deneyimli bakıcılar bulmak önemlidir. Bu noktada çocuk bakıcı ajansları, uygun adayları bulmanız konusunda size köprü görevini üstlenir. Ancak, doğru bir bakıcı ajansını seçmek, aileler için önemli bir adımdır. Çünkü, çocuk bakıcısı danışmanlık şirketi, titizlikle bulduğu adayın tüm kontrollerini yaparak hareket etmeli ve size doğru adayı suna bilmelidir. Bir bakıcı ajansı seçerken, yasal ve mevzuatlara uygun olduğunu anlamak için, ajansın ilgili kurumlar tarafından lisanslandırıldığını ve gereken yetkilere sahip olduğunu doğrulayın. Bu, ajansın belirli standartları karşılamak için gereken yükümlülükleri yerine getirdiğini gösterir. Çocuk bakıcısı ajansının ne kadar süredir faaliyette olduğunu araştırın. Uzun süreli deneyime sahip ajanslar genellikle daha iyi hizmet sunarlar. Ayrıca, ajansın daha önce işbirliği yaptığı müşterilerin referanslarını web sayfalarındaki çevrimiçi incelemeleri kontrol ederek ulaşabilirsiniz.

Çocuk bakıcısı işe alma süreci;

Bakıcı ajansı ile iletişimde olduğunuz insan kaynakları uzmanıyla detaylı konuşmanız çok önemlidir. İstediğiniz kriterleri açıkça anlatımlı ve önceliklerinizi belirlemelisiniz. Deneyimli insan kaynakları uzmanı, sizi doğru yönlendirmeli ve olası tüm riskleri düşünmenizi sağlamalıdır. Çocuk bakıcı ajansı, bakıcıları seçerken ne tür bir süreç izlediğini, mülakatları yaparken ki referans notlarını öğrenebilirsiniz. Güvenilir bakıcı ajansları, bakıcıların geçmiş deneyimlerini, eğitimlerini ve referanslarını dikkate alan titiz bir seçim süreci uygularlar. Ayrıca, bakıcı adaylarıyla mülakatlar yaparlar ve arka plan güvenlik kontrollerini gerçekleştirirler. Çocuk bakıcı ajansı, adayların geçmişini araştırmak ve aile hayatlarını size aktarmak zorundadırlar. Güvenlik arka plan kontrolleri, profesyonel çocuk bakıcısı olup olmadığını, adayın geçmiş suç kayıtlarının olup olmadığını, referanslarını ve eğitimini doğrulamak için önemli bir adımdır.

Bakıcı İle Uyumluluk Noktasını Tespit Edebilmek:

Güvenilir bir ajans, ailelerin ihtiyaçlarına uygun bakıcı adayları sunar. Ajansın sizin gereksinimlere uygun profiller sunup sunmadığını çok önemlidir. Bir bakıcı, geçmiş iş tecrübelerinde, beklentiye en yakın şekilde hizmet vermiş olmalıdır. Ayrıca çocuk bakıcısı, aile yapınıza, kimyanıza, yaşam şekli ve kültürünüze uygun bir bakıcı olmalıdır. Bu eşleştirmeyi ancak uzman bir bakıcı danışmanlık insan kaynakları yapabilir. Ajansın iletişim kanallarının açık olduğundan ve size yardımcı olmak için hızlıca yanıt verildiğinden her zaman emin olun. İhtiyaç duyduğunuzda destek alabileceğiniz bir ajans seçmek önemlidir. Hizmetin devamı, kurumsal bir profesyonellik içerir.

Ücretlendirme ve Sözleşme Detayları:

Ajansın aday çalışma, görüştürme ve işe başlatma süreçlerini en başta sormalısınız. Her kurumsal ajansın kendine ait sözleşme koşulları vardır. En baştan çalışma şekli ve sözleşme detaylarını öğrenmeniz çok önemlidir. Bu konularda karşılıklı anlaşarak bu yola girilmelidir. Sözleşmede, alacağı hizmet bedeli ve hizmetin devamındaki süreç açıkça belirtilmelidir. Bakıcı ile hangi çerçevede anlaştığınız, yatılı çocuk bakıcısı ile farklı, gündüzlü çocuk bakıcısı ile farklıdır. Bu noktada, çalışma saatleri, izinler ve esneklikler açıkça yazılmalıdır. Bakıcı maaşları, bakıcının özelliklerine göre değişeceği için, bakıcı ile anlaştığınız fiyatta belirlenmelidir.

 

Avrupa Yakası Çocuk bakıcısı aranıyor semtlerimiz ise;

 

Çocuk bakıcısı aranıyor Levent

Çocuk bakıcısı aranıyor Sarıyer

Çocuk bakıcısı aranıyor Tarabya

Çocuk bakıcısı aranıyor Etiler

Çocuk bakıcısı aranıyor Ulus

Çocuk bakıcısı aranıyor İstinye

Çocuk bakıcısı aranıyor Zekeriyaköy

Çocuk bakıcısı aranıyor Yeniköy

Çocuk bakıcısı aranıyor Şişli

Çocuk bakıcısı aranıyor Beşiktaş

Çocuk bakıcısı aranıyor Taksim

Çocuk bakıcısı aranıyor Beyoğlu

Çocuk bakıcısı aranıyor Kağıthane

Çocuk bakıcısı aranıyor Kemerburgaz

Çocuk bakıcısı aranıyor Eyüp

Çocuk bakıcısı aranıyor Göktürk

Çocuk bakıcısı aranıyor Gaziosmanpaşa

Çocuk bakıcısı aranıyor Fatih

Çocuk bakıcısı aranıyor Merter

Çocuk bakıcısı aranıyor Zeytinburnu

Çocuk bakıcısı aranıyor Bakırköy

Çocuk bakıcısı aranıyor Ataköy

Çocuk bakıcısı aranıyor Yenibosna

Çocuk bakıcısı aranıyor Halkalı

Çocuk bakıcısı aranıyor Küçükçekmece

Çocuk bakıcısı aranıyor Florya

Çocuk bakıcısı aranıyor Yeşilköy

Çocuk bakıcısı aranıyor Yeşilyurt

Çocuk bakıcısı aranıyor Bahçelievler

Çocuk bakıcısı aranıyor Avcılar

Çocuk bakıcısı aranıyor Beylikdüzü

Çocuk bakıcısı aranıyor Büyükçekmece

Çocuk bakıcısı aranıyor Silivri

Çocuk bakıcısı aranıyor Ortaköy

Çocuk bakıcısı aranıyor Bebek

Çocuk bakıcısı aranıyor Baltalimanı

Çocuk bakıcısı aranıyor Nişantaşı

 

Çocuk bakıcı ajanslarına nasıl güvenebilirim?

 

Güvenilir bakıcı ajansını seçerken dikkatli bir araştırma yapmak, referansları değerlendirmek ve ihtiyaçlarınıza uygun bir bakıcı profili sunan bir çocuk bakıcısı ajansı seçmek önemlidir. Evime güvenilir bakıcı arıyorum diyorsanız, bizi arayın.

 

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları

İnsan Kaynakları Yöneticisi

Güldan Şahbaz – 23.08.2023

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazımızı Paylaşır mısınız?
etiketler:
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?