Çocuk bakıcısı desteği nasıl alabilirim ?

Çocuğuma bakıcı arıyorum diyen ailelerimiz, 29 yıllık kurumsal insan kaynakları firmamıza hoş geldiniz. Çocuk bakıcısı desteği nasıl alabilirim ? Sorunuzu duyuyor, endişenizi hissediyoruz. En önemlisi, güven duymak ve inanmaktan geçen, bu hassas konuda, 29 yıldır, önce güven, sonra hizmet prensibinde hizmet vermeye devam ediyoruz.

Firmamıza, bir şekilde tavsiye veya dijital ortamdan ulaştığınızı düşünerek,  işleyiş ile ilgili detaylı bilgiler paylaşmak istiyorum;

Çocuk bakıcısı desteği nasıl alabilirim ?

Çocuk bakıcısı desteği nasıl alabilirim ?

ilk iletişimimiz telefonda detaylı konuşarak başlıyor;

Bizi aradığınızda, insan kaynakları uzmanlarımızla, yani bakıcıları araştıran, mülakat yapan ve referansları kontrol eden kişiler olarak, size en uygun olacak adayı belirleyebilmek için, sizi iyice tanıyoruz ve ihtiyaçlarınızı detaylı anlamaya çalışıyoruz. Sizden öğrendiğimiz bilgiler, bizim için altın değerinde, çünkü doğru adayla eşleşmeniz için ve de en önemlisi uzun vadede verimli hizmet alabilmeniz için.

Elemana göre iş değil, işe göre doğru eleman…

Sizden aldığımız bilgiler ışığında, size en uygun bakıcı adaylarını tespit için çalışmaya başlıyoruz. Burada dikkate aldığımız en önemli noktalar;

  • Yatılı çocuk bakıcısı arıyorum veya gündüzlü çocuk bakıcısı arıyorum şeklindeki ihtiyacınıza göre, uygun adayları belirlemek.
  • Aile yapınıza uygun ve kültür çatışması yaşamayacağınız, iletişim kurmakta zorlanmayacağınız, referanslı çocuk bakıcılarımız arasından, size en ideallerini sunmak için hazırlık aşamasına geçiyoruz.
  • Her ailenin iş tanımı içeriği farklıdır. Bizim için önemli olan, referanslı çocuk bakıcısının, daha önceki çalıştığı ailelerde, size benzer beklentilerde hizmet vermiş olmasıdır.
  • Çocuk bakıcılarda kendi aralarında, 0-3 yaş çocuk bakıcısı, 3-6 yaş çocuk bakıcısı ve 0-6 yaş çocuk bakıcısı şeklinde gruplandırabiliriz. Sizinle ilk konuşmamızda, bu branşlardan hangisine ihtiyaç duyduğunuzu zaten öğrenmiş oluyoruz.
  • İşveren aile olarak, sizin yaş,  iş tanımı gibi kriterlerinizi dikkate alıyoruz, fakat sizin için doğru olacağını düşündüğümüz tavsiyeleri de sizlerle paylaşıyoruz. Buradaki amacımız, en sağlıklı ve uzun vadeli hizmeti alabilmenizi sağlamaktır.

Çocuk bakıcıları ile mülakat toplantısı için, karşılıklı birebir görüşmeye, sizi ofisimize davet ediyoruz;

*Çocuk bakıcısı danışmanlık sektöründe, birçok yöntemler uygulanır. Örneğin, dışarıda buluşma, telefonla konuşturma, görüntülü konuşma, adrese gönderme gibi. Fakat, biz uzun yılların verdiği kurumsal bir kimlikle , farklı ve orijinal bir bakış açısında olmayı daha profesyonelce buluyoruz. Bu nedenle, toplantılarımızı ofis ortamında ve ciddi iş görüşmeleri şeklinde gerçekleştiriyoruz.

*Çocuk bakıcısının, evi görmek istiyorum demesi veya bakım sorumluluğunu alacağı çocuğu görmeyi istemesi, bize göre iş seçtiğini ve kolaya kaçtığını gösteren bir, işarettir. Evin büyüklüğü veya bakım sorumluluğu alacağı çocuğun zorluğuna veya kolaylığına göre iş seçen elemanla, çalışmanızı asla önermiyoruz.

Çocuk bakıcısı adayları ile mülakat aşaması;

  • Toplantılarımızı, işverenlerin uygun oldukları gün ve saate göre belirliyoruz. Toplantımıza, anne babanın birlikte katılımı daha sağlıklı olacaktır. Çünkü bu ortak bir sorumluluktur.
  • Çocuk bakıcısı adaylarımız, anlaştığımız randevu saatinde ofisimizde oluyor. İşveren ailemiz geldiğinde, tek tek adaylarımız içeri davet edilerek toplantımız gerçekleşiyor. Aile, çocuk bakıcısı seçimi ve bakıcıya sorulacak sorula konusunda, çok tecrübesi yoksa, bu konuda desteğimizi sonuna kadar veriyoruz. Çünkü hedef, doğru kişiyle süreci başlatmak.
  • Tüm adaylarımızın mülakatları bittikten sonra, işveren aile ile adaylar ile ilgili kritik yapmaya. Bizden hizmet aldığınızda, geldiklerinde, güven ve tecrübeyi düşünmeme lüksüne sahip olduklarını anladıkları anda ,rahatlıyor ve hangisi daha iyi olur diye, son kararlarını veriyorlar.

Sözleşme ve çocuk bakıcısının işe başlama süreci;

En baştan, bizimle çalışıp çalışmama kararını vermeniz için, çalışma şeklimizi sözlü olarak anlatıp, yazılı olarak da, boş bir sözleşmemizi mail gönderiyoruz. Çalışmak istediğinizi bakıcının, sabıka kaydı ve ikametgâh gibi evraklarını güncel olarak hazırlıyor ve siz istemeseniz de biz tarafınıza teslim ediyoruz.

Ayrıca, çocuk bakıcısı için yapılacak, sağlık testleri konusunda da yardımcı oluyoruz. Danışmanlık bedelimizi, şirket hesabımıza ödedikten sonra, sözleşme imzalanıp, evraklar ve faturanız teslim ediliyor ve çocuk bakıcısı iş başı yapıyor.

Sevgili işverenlerimiz, çocuk bakıcısı desteği nasıl alabilirim ? Sorunuzsa tüm  işleyişle ilgili bütün detayları paylaşarak, sizleri aydınlatmaya çalıştım. Burada paylaşmış olduğum bilgiler, yasal bir çizgide olması gereken doğru adımlardır, diyerek, en iyi çocuk bakıcısı desteği almak için bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan ŞAHBAZ – 30.04.2019

Yazımızı Paylaşır mısınız?

Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?