Çocuk Bakıcısı Hizmeti

Aile olmanın can damarı çocuk sahibi olmaktır. Her insanın varoluşundan itibaren ruhunun derinliklerinde bir gün anne baba olmak vardır. Evlat sahibi olan ve çocuk bakıcısı arıyorum diyen tüm değerli aileler için 1991 yılından bu zamana kadar profesyonel bir danışmanlık firması olarak, İşkur’a bağlı, yasal mevzuatlara uygun olarak çocuk bakıcısı hizmeti de vermekteyiz.

29 yıllık tecrübe ve birikime sahip çocuk bakıcısı firması olarak, öncelikle size çocuk bakıcısı kimdir, tanımını ve çocuk bakıcısı nasıl olmalıdır açıklamak isteriz.

Çocuk Bakıcısı Kimdir?

Çocuk bakıcılığı; Tıpkı hekimlik gibi, öğretmenlik gibi değerli bir meslektir. Çocuk bakıcısı icra ettiği bu emek ve sorumluluk dolu unvana meslek gözüyle bakmalıdır. Bu mesleğin yükümlülüklerini yerine getirip, ihtiyaç duyulan tüm donanımlara sahip olmalıdır.

Çocuk bakıcısının tanımı, bize göre;  Emanet aldığı çocuğun tüm fiziksel ve zihinsel gelişimi ile ilgili herşeyden sorumlu, çocuğun öz bakımını A’dan Z’ye bilen, manevi ve vicdani sorumluğunun bilincinde, bu işi meslek olarak görüp, çocuklarla yaptığı her şeyden mutluluk duyan, pozitif hayat görüşüne sahip, kişisel ve fiziksel yeterliliğe sahip, tecrübelerini referanslarıyla kanıtlamış, aklı başında kadındır.

Bir sonraki ışık tutacağımız konu;

Çocuk bakıcısı kişilik özellikleri nasıl olmalıdır?

Bunları kısa maddeler halinde anlatalım,

*Güvenilir ve tutarlı kişidir.

*Sıcak ve yeniliklere açık kişidir.

*Sabırlı, samimi, uyumlu kişidir.

*Özel hayatı düzenli ve huzurlu kişidir.

*Öğrenmeye açık ve eğitimli çocuk bakıcısı niteliklerine uygun kendini güncelleyen kişidir.

*Özgüveni ve öz değerleri olan kişidir.

*Toplumun gelenek ve göreneklerine uygun ahlaki değerlere sahip kişidir.

*Güler yüzlü, sevecen ve pozitif düşünen kişidir.

*Pediatrik ve pedagojik bilgisi olan, hijyenik ve kişisel temizliğine önem veren kişidir.

*Tecrübeli çocuk bakıcısı olması zorunludur.

*Profesyonel çocuk bakıcısı olarak çalışmış ve referanslara sahip olan kişidir.

*İdeal bir çocuk bakıcısı olarak mesleğin en önemli meziyetleri olan duygusal zeka ve empati yapabilme yeteneğine sahip olan kişidir.

*Güvenilir çocuk bakıcısı olarak, tüm güvenlik bilgileri ( sabıka kağıdı, ikametgah kağıdı, kimlik fotokopisi ) aile ile paylaşan kişidir.

*Çalıştığı aile içinde uyum içerisinde çocuğu ve aileyi sahiplenen, düzene ve kurallara uyan, aile ile doğru iletişimi kurabilecek en iyi çocuk bakıcısı olarak, mutlu bir birey yetiştirecek yapıda olan kişidir.

*Çocuğun sadece karnını doyurup altını değiştirmekten ziyade, çocuğun zihinsel gelişiminde etkide katkıda bulunabilecek kapasitede olmalıdır.

*Anne, çocuğun doktorunun direktiflerini düzenli olarak uygulayabilecek, danışmandan ve onay almadan kendine göre davranmayan kişidir.

Çağımızın gereksinimlerine göre;

Çocuk bakıcısı seçerken;

Ebeveyn olarak kafanızdaki profili nasıl olmalıdır, kısaca anlatalım;

  Günlük hayatımızın koşuşturmasında farkında olarak ya da olmayarak birçok seçimler ve kararlar veririz. Bu seçimlerde ve kararlarda çocuğumuzun yaşamını ve yaşama bakış açısını oluştururuz. Keza çocuk bakıcısı seçimi ve kararı ilerde çocuğumuzun yaşamını ve seçimine kendimiz karar vermiş oluruz.

Çocuğunun sağlıklı, güçlü, saygıdeğer, başarılı, kendine güvenen, çevresinde sevilen bir yetişkin olabilmesi için çocuğuna en iyisini ister.

Aklı başında her iyi anne baba hayatları boyunca çocuğunun en iyi çocuk bakıcısı ile büyümesi, çocuk için en iyi okullara gitmesi ve ayaklarının üstünde durabilmesi için adeta çırpınır. Bu nokta da çocuğu anlama ve anlam verme sistemine gerekli önemi vererek bilinçli bir çocuk bakıcısı ile çalışmayı tercih ederler.

Şimdi sizlere evde çocuk bakımı hizmeti almak isteyen ailelerin ihtiyaçlarına göre taleplerinden ve neye göre talepte bulunmaları gerektiği ile ilgili yönlendirmeler yapmak istiyoruz.

Çocuk Bakıcısı Hizmeti

Çocuk bakıcısı seçerken;

 Öncelikle iş tanımını doğru çizmelisiniz, çocuğunuz okula gitmiyor yaşta ise bakıcı ile dolu dolu bir gün geçirecektir. Çocuğun öz bakımın tam anlamıyla yapabilmesi ve çocukla kaliteli zaman geçirilmesi için öncelik hep çocuk ve çocuk odaklı gereksinimler olmalıdır.

*Bu bağlamda çalışan bir aile iseniz, çocuktan arta kalan zaman, bu da uyuduğunda ya da ebeveynlerin olduğu zamanlarda yemek ve günlük ev işlerine yardımcı olmasını isteyebilirsiniz. Ev işleri hiçbir zaman çocuğu arka plana atmamalıdır.

*Ev hanımısınız ve kendinize zaman ayırmak istiyorsunuz ya da çok yoruldunuz bir sağ kol arıyorsunuz. Bu durumda aradığınız anne yardımcısı olabilir. Bu profildeki anne yardımcısı bakıcılar, anne kontrolünde ev işlerinde yardımcı niteliğinde çalışır ve gerek duyulduğunda çocuğunuzu emanet edebilirsiniz.

* Evde çocuk bakımı hizmeti almak istiyorsunuz. Yoğun bir iş hayatınız olabilir, sosyal hayatınız hareketli olabilir ya da kendinize zaman ayırıp rahat etmek isteyebilirsiniz. 24 sat hizmet almak istiyor olabilirsiniz. Bu durumda size tavsiyemiz yatılı çocuk bakıcısı çalıştırmanızdır. Çünkü mesaileriniz çok uzun ise, akşam desteği gerektiren hayatınız için yatılı çocuk bakımı hizmeti almak olacaktır.

*Diğer bir hizmet alanımızda evde gündüzlü çocuk bakımı hizmetidir. Bu hizmet yatılı bakıcı için evi müsait olmayan, yatılı yardımcı fikriyle hayatlarının düzenini bütünleştiremeyen, bütçesi yatılı bakıcı hizmeti için uygun olmayan ailelerimiz içindir. Bu hizmet için mesailerinizin maksimumuna göre ve istediğiniz esnekliklere göre gündüzlü çocuk bakıcısı adaylarımızı oluşturuyoruz. Gündüzlü çocuk bakıcısı hizmeti için sunacağımız adayları da oluştururken, daha önceki referanslarında sizin istediğiniz niteliklerde çalışmış doğru ve tecrübeli çocuk bakıcıları ile eşleştirmeler yapıyoruz. Buradaki en büyük gayemiz size uzun vadeli bir hizmet vermek ve huzurlu bir bakıcı hizmeti almanızı sağlamaktır.

*Çocuk bakıcısı arıyorum diyen ailelerin isteklerini şu şekilde de sıralayabiliriz.

*Eğitimli çocuk bakıcısı arıyorum

*Çocuk gelişimi mezunu bakıcı arıyorum

*Profesyonel dadı arıyorum

*Yarımgün bakıcı arıyorum veya part-time bakıcı arıyorum

*Özel eğitimli bakıcı arıyorum

*Oyun ablası arıyorum

*Gölge öğretmen arıyorum

*Gündüzlü çocuk bakıcısı arıyorum

*Yatılı çocuk bakıcısı arıyorum

*Yatılı dadı arıyorum

*Gündüzlü dadı arıyorum

*Yeni doğan bakıcısı arıyorum

*Engelli çocuk bakıcısı arıyorum

29 yıllık bilgi, birikim ve kaliteli eleman portföyümüzle, aradığınız ideal çocuk bakıcısı hizmeti için, profesyonel bir firmadan çocuk bakıcısı hizmeti almak isteyen tüm anne ve babaların yanındayız. Uzun vadeli ve kaliteli hizmet almanız için iletişime geçmenizi bekliyoruz.

Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?