Çocuk bakıcısı için yapılacak sağlık testleri

Evde çocuk bakıcısı çalıştırmak ihtiyacında olan, tüm işverenlerimiz için, ister yatılı çocuk bakıcı olsun, ister gündüzlü çocuk bakıcı olsun, yada yabancı uyruklu çocuk bakıcısı olsun, çocuk bakıcısı için yapılacak sağlık testleri yaptırmalarını önemle tavsiye ediyoruz.

İş hayatınızın veya  özel hayatınızın yoğunluğu nedeniyle, bir bakıcı yardımı ihtiyacı duyduğunuzda, ilk aklınıza gelenler, güvenilir çocuk bakıcı ve tecrübeli çocuk bakıcı olmasının yanı sıra, hijyen kurallarına dikkat eden, herhangi sağlık sorunu olmayan ve en önemlisi, bulaşıcı bir hastalığı olmayan bir çocuk bakıcı olmasına, çok dikkat etmelisiniz.

Çocuk bakıcısı için yapılacak sağlık testleri

Çocuk bakıcısı bu durumu nasıl karşılar ?

Bakıcı bulaşıcı hastalıklar taşıyor mu? taşımıyor mu? diye anlamak için, ondan, bu testleri yaptırmasını istemeniz çok olağan ve doğaldır. Bu konuda, bakıcı bizi yanlış anlar mı? veya bu duruma alınır mı? diye kesinlikle düşünmeyin. Sonuç olarak, bir hizmet alıyorsunuz ve aranızda profesyonel bir iş ilişkisi olması çok normaldir.

Keza, çocuk bakıcısı için yapılacak bulaşıcı hastalıklar testini yaptırmanız, profesyonel çocuk bakıcı için, engel asla teşkil etmemeli ve bu işi, meslek olarak gören bir bakıcı da, bu konuda size anlayışla yaklaşmalıdır.

Evinizde çalıştıracağınız çocuk bakıcısı, kendi sağlığınız ve ailenizin sağlığını korumanız için, çocuk bakıcı için bulaşıcı sağlık testlerini yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz.

Çocuk bakıcısı için yapılacak sağlık testleri, neden önemli !!!

Bebeğinizi emanet ettiğiniz bakıcının düzenli sağlık kontrollerini yaptırarak, oluşabilecek hastalıklardan korunmasını sağlayabilir ve en değerli varlığınızı koruyabilirsiniz. Çocuğunuzun, en önemli günlük öz bakımını üstlenen ve onunla çok uzun süreler birlikte olan bakıcının herhangi bir hastalık bulaştırma riskine sahip olup olmadığı göz ardı etmeyin. Bu durum, sadece çocuğunuz için değil, diğer aile bireylerinin sağlığı için de çok önemli yer arz eder.

Çocuk bakıcısı için yapılacak en önemli testler şunlardır;

HBsAg, Anti-HCV, Anti-HIV ve akciğer grafisi olarak sıralabiriz. Tabiki, kendi aile doktorunuzdan, çocuğunuzun doktorundan veya bakım hizmeti alacağınız, yaşlı veya hastanızın doktorundan, konu ile ilgili yardım ve yönlendirme de almanızı tavsiye ederiz.

 Özellikle, daha sık görülen AIDS, hepatit B ve karaciğer kanserine yol açan hepatit C gibi, son derece riskli hastalıklar için, bu testleri, bakıcı işe başlamadan evvel yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Biz 28 yıllık çocuk bakıcı ajansı olarak; kurumsal ve profesyonel olarak; çocuk bakıcısı danışmanlığı hizmeti verirken; işveren ailelerimize; çocuk bakıcısı için yapılacak sağlık testleri konusunda destek verip; yönlendirme yapmaktayız. Kaliteli ve doğru bir hizmet almak istiyor ve güvenilir çocuk bakıcısı arıyorum diyorsanız; bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan ŞAHBAZ
17.03.2020

Yazımızı Paylaşır mısınız?

Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?