Çocuk Bakıcısının En Önemli Görevleri

Çocuk bakıcısı, en çok çalışan anne babaların ihtiyacı olduğu için, güven ve beceri gerektiren bir meslektir. Çocuk bakıcısının en önemli görevleri, en doğru şekilde ve en baştan uygulayacağınız bilgiler olarak, paylaşmak istiyoruz. Bu haftaki yazımız, evde çocuk bakıcısı çalışan veya çocuk bakıcısı arıyorum diyen aileler için hazırladık. Her anne ve baba, çocuğunu gözü arkada kalmadan emanet edip, çocuğunu kendi çocuğu gibi koruyup, sevecek iyi bir çocuk bakıcısı ile çalışmak ister.

Çocuk Bakıcısının En Önemli Görevleri

Çocuk bakıcısını, işe almadan evvel !!!

Konuşacağınız her detay çok önemlidir. Çünkü, işe almadan önceki iletişimde, karşılıklı açık açık tüm beklentiler konuşulursa, herşey belli olur. Çocuk bakıcısı, sizin kriterlerinizi, hassas noktalarınızı, kurallarınızı ve beklentilerinizi en açık şekliyle bilmelidir. Bu beklentileri karşılayıp karşılayamayacağını ve önceliklerinize uygunluğunu, en iyi bu şekilde anlayabilirsiniz.

‘’İlk ve en önemli görev;  Elbette ki, çocuğun güvenliği ve her türlü dış etkenlerden korunmasıdır’’

 

Çocuk bakıcısı, çocuğun tüm temel bakımını üstlenir;

 

***Öncelik, çocukla ilgili A’dan Z’ye herşey diyebiliriz. Çocuğun öz bakımı ve fiziksel gelişimi için, doğru bakım uygulamaları konusunda deneyimli olup, tecrübeli çocuk bakıcısı olarak uygular. Çocuğun ayına veya yaşına göre, yemek düzeni, uyku düzeni, günlük rutin deki gereksinimlerini karşılar. Tabii ki, bütün bunları, anne babanın kural ve izni dahilinde gerçekleştirir.

***Çocuğun temiz ve hijyen kurallarına uygun bakım sürecini, eksiksiz yerine getirme görevini alır.

***Çocuğun gelişimini ve sağlık durumunu takip eder. Çocukla ilgili olağan dışı veya acil bir durumda, soğukkanlı olup, gereken en doğru adımı atacak, inisiyatife sahip olarak görev alır.

 

 Çocuk bakıcısı,  çocukla ilgili önemli gelişmeleri not almalıdır;

 

Bu yöntem sayesinde, anne baba olarak, gün içerisinde çocukla ilgili gelişmeleri takip edebilirsiniz. Özellikle çocuğunuzun hastalık ve ilaç kullanıldığı dönemlerde, takip etmek ve doktora geri bildirim yapabilmek için, çok akıllıca bir yöntemdir.

 

 Çocuk bakıcı, çocuğun gelişimine yönelik faaliyetler yapmalıdır;

 

 Evdeki çocuk bakıcısı, çocuk ile kaliteli vakit geçirip, zihinsel gelişimine de etkide ve katkıda bulunmalıdır. Bu konuda, sizde bakıcıya destek verebilirsiniz. Örneğin; haftalık veya aylık çocuk gelişim setleri, kitaplar ve eğitici oyuncaklar alarak yönlendirebilirsiniz.

 

Diğer önemli sorumluluklar ise;

 

-Çocuğun gün içerisinde, temiz hava alabilmesi ve sosyalleşmesi için, parka götürülüp gezdirilmesi görevini alır.

-Çocuğun, haftanın belirli gün ve saatlerinde, oyun grubu, spor, sanatsal eğitim gibi aktiviteleri var ise, getirilip götürülmesi ve çocuğun gözetmenliğini yapmak gibi görevleri alır.

-Diğer bir önemli konu da, çocuğun düşme, kaza geçirmesi, ateşlenmesi, hastalık gibi, ani durumları size hemen bildirmesi en önemli görevidir.

 

Çocuk Bakıcısının En Önemli Görevleri

29 yıllık, çocuk bakıcısı danışmanlık şirketi deneyimlerimize dayanarak, kaliteli, güvenilir, bilinçli, deneyimli, tecrübeli ve referanslı çocuk bakıcısı temini hizmetini vermekteyiz. Çocuk bakıcısının, hayatınızda ne denli önemli yer tuttuğunun farkındayız. Uzman bir kadrodan, kaliteli hizmet alarak ilerlemek ve çocuğuma bakıcı arıyorum diyorsanız, bizi arayın.

 

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları

 İnsan Kaynakları Yöneticisi

GÜLDAN ŞAHBAZ – 29.09.2021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazımızı Paylaşır mısınız?

Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?