Çocuk Geli̇şi̇mi̇ Mezunu Bakıcı ‘nın Di̇ğer Çocuk Bakıcılarından Farkı ?

Değerli çocuk sahibi ailelerimize, çocuklarının gelişiminin günümüzde, ne denli önemli olduğuna ilişkin olarak, çocuk gelişimi mezunu bakıcı ‘nın diğer çocuk bakıcılarından farkı, şeklinde yazımızı, çocuk gelişimi mezunu bakıcımız kaleme aldı, bilgilerinize sunarız.

Çocuklar en değerli varlıklarımızdır. Onların gelişim süreçlerinde en iyi şekilde yetişe bilmeleri için, anne ve babalar olarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışırız. Çalışan anne ve babalar, günlerinin çoğunu işte geçirdikleri için, çocuk bakıcısına ihtiyaç duyarlar.

Çocuk gelişimi mezunu bakıcı

En değerli varlıkları olan çocuklarını, güvenilir kişilere emanet etmek en büyük sorundur. Üstelik, sadece güvenilir birine çocuğunuzu emanet etmek yeterli değildir.

Çocuk bakımında eğitim göz ardı edilmemesi gereken durumdur;

Çocuk gelişiminde bilinç ve farkındalık oldukça önemlidir. Bakıcının bilinç ve eğitim düzeyi, çocuğun gelişimine doğrudan etkide bulunur. Diğer bakıcılar çocuğun yemek, park, tuvalet, uyku gibi  temel ihtiyaçları ile ilgilenir.Çocuğun temel ihtiyaçları yanı sıra, kişisel gelişimleri içinde eğitimli ve bilgi birikimine sahip bir bakıcı gerekir.

Çocukların, çocuk bakıcısı ile daha fazla vakit geçirdikleri bilinen bir gerçektir.İyi bir çocuk bakıcısı, çocukların gelişimlerine katkıda bulunmakta ve kendisinde bulunan donanımı en iyi şekilde kullanabilen kişilerdir.

Çocuk gelişimi mezunu bakıcı;

Çocukları sevdiği, onlarla vakit geçirmekten keyif aldığı için bu mesleği edinmiştir. Çocukların enerjisine ayak uydurur, dünyaya karşı bitmek bilmeyen merakları karşısında tüm donanımıyla birlikte çocuğu doğru yönlendirir. Çocukların duyarlı bireyler olması için eğitir, hayvanlara, bitkilere, arkadaşlarına karşı yaklaşımını olumlu yönde etkiler.

Çocukların televizyon karşısında,bilgisayar başında veya tablet telefon gibi akıllı cihazlarla birlikte sağlıksız bir şekilde büyümesini önlemek için, kaliteli vakit konusunda bilgili, çocuğun zihinsel gelişimini destekleyecek oyun bilgisine sahip, fiziksel gelişimi konusunda etkinlikler üreten bakıcıdır.

Eğitici oyunlarla kaliteli zaman geçirerek  kişisel ve motor gelişimini hızlandırmalarına yardımcı olan, çocuk gelişim mezunu bakıcı ile büyümesi, çok daha faydalı sonuçlar getirmektedir.

Özellikle, 0-6 yaş arası çocuklar için, çocuk bakıcısı desteği büyük önem taşır.Çocuk gelişimi mezunu bakıcı adayları, çocuğunuza bunları ve daha fazlasını sunabilecek donanımdaki kişilerden oluşuyor.

1991 yılından bu zamana kadar; çocuk bakıcısı danışmanlık firması olarak; kaliteli hizmet vererek; çocukların hak ettikleri ilgiyi görmeleri konusunda destek vermeye devam ediyoruz. 10 Yılı aşkındır firmamızın değerli elemanlarından olan; çocuk gelişimi mezunu Özlem Hanım ’a; çocuk gelişimi mezunu bakıcının diğer çocuk bakıcılarından farkı, konulu paylaşımı için teşekkür ederiz. Eğitimli çocuk bakıcısı için, bizi arayabilirsiniz.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan ŞAHBAZ – 02.04.2019

Yazımızı Paylaşır mısınız?

Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?