Down sendromlu çocuğu olan aile ne yapmalıdır ?

Her çocuk gibi down sendromlu çocuklar da farklı zeka seviyesine, yetenek ve kişiliğe sahiptirler. Burada kilit nokta çocuğunuzun kapasitesini maksimum düzeyde kullanabilmesi için zamanında ve doğru desteği alabilmesidir.

Eskiden okuyamaz bile denilen bu bireyler artık lise, hatta üniversite bitirebilmekte, ikinci bir dil öğrenebilmekte; çalışabilmekte, bağımsız veya yarı bağımsız hayatlar sürebilmektedirler. Bu yüzden hayallerimize sınır koymamalıyız. Ama hayallerimiz sınırsız da olsa çocuğumuzu doğru değerlendirerek ayakları yere basan; gerçekçi gelecek planlar yapmanın onun mutluluğunun anahtarı olduğunu da unutmamalıyız.
down sendromlu çocuklar

İşte bu anahtarlar için size hizmet vermeye hazır profesyonel danışmanlık firması olarak yanınızdayız.

Berkay Danışmanlık olarak 29 yıllık bakıcı, dadı, eğitimli bebek bakıcısı, eğitimli çocuk bakıcısı, eğitimli oyun ablası, çocuk gelişimi mezunu bakıcılar, ev öğretmeni, gölge Öğretmeni, yatılı oyun ablası, gündüzlü oyun ablası gibi tecrübeli bakıcı portföyümüzle yardımcı olmaya hazırız. Ayrıca bu zorlu yolda size sağ kol olabilecek, ev işlerine yardımcı bayan, yatılı yardımcı, gündüzlü temizlikçi kadın, anne Yardımcısı gibi hizmetlerimiz için de iletişime geçmenizi bekliyoruz.

Yazımızı Paylaşır mısınız?

Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?