Eğitimli çocuk bakıcısı nedir ?

Eğitimli çocuk bakıcısı tanımını en içten şekilde şöyle açıklayabilirim; anne ve babaların, bebeklerine karşı daha ilk aylardan ve hatta günlerden başlayan bakış ve ilgileri nedeniyle, bebeklerine değerli olduğunu hissettirecek, davranış, konuşma ve dokunuşlar yapacak çocuk bakıcısı arayışına girerler ve bu işi sevgisini de bilgisini de katacak kişiye eğitimli çocuk bakıcısı denir.

Günlük yaşantımızda farkında olduğumuz ya da olmadığınız binlerce seçimde ve harekette çocuğunuzun yaşamını oluşturulur. Bu seçimlerden en önemlisi çocuğumuza seçeceğimiz eğitimli çocuk bakıcısı başta gelir.

Eğitimli çocuk bakıcısı nedir

Eğitimli çocuk bakıcısı arıyorum

Çocuklarımız, muhteşem donanımlarla dünyaya gözünü açar. Bu donanımlar aslında çocuğun geleceğini oluşturacak mükemmel donanımlardır. Aslında doğduğu anda kendi kendine güveni olan bir bireydir. Çocuğun özgüveni oluşturmak gerekir,çocuğun bakımıyla ilgili her şey; yanı sıra bu süreçte,çalışan bir annesiniz ve  eğitimli çocuk bakıcısı arıyorum diyorsunuz.

Çünkü siz, çocuğun gelişiminde bakıcının önemi ve çocuğun eğitiminde bakıcının önemi konusunda bilinçli bir ailesiniz , Doğduğu andan itibaren, çocuğa birey gibi davranmak gerektiğinin farkındasınız.

Yeterlilik çok önemlidir. Aklı başında ve çocuğun aylık ek gıdalara geçiş ve çocuğun ayına göre takip, oyun gibi öğrenme temellerini yönetecek kapasitede güvenilir çocuk bakıcısı ile çalışmalısınız.

Eğitimli çocuk bakıcısı nasıl olmalıdır?

Çocuğun fiziksel gelişimi için nasıl en iyi çocuk doktoru seçtiniz, sıra en iyi çocuk bakıcısı seçimi, Bu seçimde, eğitimli çocuk bakıcısı nasıl olmalıdır? sorunuz için  için size yol haritası olacak en önemli detay, çocuk bakıcısı adayı seçimi yaparken referanslarını iyi araştırmanız olacaktır.

Çünkü eğitimli çocuk bakıcısı, sadece eğitimden ibaret değildir. Çocuk bakıcılığı mesleğini sadece teorik bilgilerle değil, yaşayarak ve uygulayarak da, beklentilerinizi karşılayacak, doğru çocuk bakıcısı olmalıdır.

Eğitimli Çocuk bakıcısı oyunla çocuğunuza eğitim verebilecek, kitap okuması, lego, hamur oyunları ve buna benzer günlük çocukla aktiviteler  yapabilecek bilgi ve deneyime sahip çocuk bakıcısı olması çok önemlidir.

Dikkatli ve düzenli olması da önemli bir ayrıntıdır. Kendi kişisel temizliğine de önem veren, çocuğu  yönlendirecek, çocuklarda doğru  el yıkama ve çocuklarda doğru diş fırçalama tekniği alışkanlıkları kazandıracak, sadece çocuklara evde aktivite değil parkta da özgüvenli olan çocuk ve sosyal çocuk olması çok önemlidir.

Bu konuda eğitimli çocuk bakıcısı sağduyulu olarak çocuğu destekleyecek niteliklere sahip kişilik ve beceride olmalıdır. Çocuğunuza sevginin yanı sıra güvende hissettiren tutarlı kişiliğe sahip eğitimli çocuk bakıcısı olması çok önemlidir.

Eğitimli çocuk bakıcısının önemi

Her anne baba çocuğunun kendisi ve çevresine faydalı birey olmasını arzu eder. 0-6 yaş okul öncesi hazırlık döneminde bilinçli yetişmesi çocuğunuzun gelecekteki yapı taşlarını oluşturmakta olup, özgüvenli mutlu bir birey oluşumuna da etkili olacaktır.

Çocuklar doğuştan bir dil ile dünyaya gelirler. Yalnız altlarını değiştirip, karınlarını doyurmak asla yeterli değildir. Bütün bu anlattıklarım aslında çocuk için gereken ortam ve koşulların hazırlanması aşamasıdır. Bunu şöyle de anlatabiliriz.

Çocuğu bir ağaç gibi hayal edin, ortamda ağacın tarlası, evdeki huzur, motivasyon ve davranışlar tarladaki besin kaynaklarıdır.

Her şey çocuklarımızın mutlu ve sağlıklı bireyler olarak yetişmesi içindir diyerek, çocuğunuzun geleceği için. öz değeri ve özgüveni düşük bir çocuk bakıcısı ile asla çalışmayın diyoruz. Aklı başında her ana baba çocuğunu yaşama hazırlamak ister; çocuğunun güçlü, saygı değer, kendisine güvenen yetişkin olacak şekilde büyümesi ister.

Bu nedenle eğitimli çocuk bakıcısı ile çalışmayı; en iyi okula gitmesini ve en saygın mesleği edinmesi için ellerinden gelen her şeyi yaparlar.

Çocuk Bakıcısı Ajansı

1991 yılından bu yana kurumumuz,29 yıllık çocuk bakıcısı ajansı olarak; eğitimli çocuk bakıcısı alanında, çocuğun eğitiminde  çocuk bakıcısının önemi konusuna en çok özeni ve dikkati vererek hizmet vermeye devam etmektedir. Ayrıca, çocuk gelişimi mezunu bakıcılar ve eğitimli oyun ablaları hizmeti de vermekteyiz. Çocuklarını kendi ayakları üstünde güçlü bir kişi olarak görmek isteyen anne babalar çocuklarının aklının gelişmesine önem vermelidirler. Bu nedenle, çocukla kaliteli vakit geçirmek konusuna önem veren aileler, eğitimli çocuk bakıcısı arıyorum diyorsanız iletişime geçmenizi bekliyoruz.

Uzun vadeli çalışan, bu işi meslek olarak gören, prensipli iş ahlakına sahip çocuk bakıcısı arıyorum diyorsanız, bizi arayın size kurumsal ve profesyonel olarak hizmet verelim.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
Uzman İnsan Kaynakları Danışmanı
Güldan Şahbaz
25.06.2018

Yazımızı Paylaşır mısınız?

Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?