Evdeki Çocuk Bakıcım Gündüzlü mü Olmalı ?

Evinde bakıcı ihtiyacı olan sevgi aileler, eve çocuk bakıcısı gibi, çeşitli hizmetleri almadan evvel, evdeki bakıcım yatılı mı olmalı? Veya evdeki çocuk bakıcım gündüzlü mü olmalı? Diye düşünür ve en doğru kararı vermek ister.

Evdeki Çocuk Bakıcım Gündüzlü mü Olmalı ?

Evdeki Çocuk Bakıcım gündüzlü mü olmalı, yatılı mı olmalı kararı neden önemli ?

  • Burada, anne ve babanın çalışan olması, olayın bel kemiğidir. Sabah ve akşam mesai saatlerinin gündüzlü bakım hizmeti almaya elverişli olması gerekiyor. Ayrıca, evinizin şartlarının uygun olması çok önemlidir, yani yatılı çocuk bakıcısı çalıştırmanız için, bakıcı için ayrı oda verebilmeniz şarttır.

Bakıcıya ayrı oda tahsis edecek durumunuz yoksa evde gündüzlü çocuk bakıcısı çalışmasını zorunlu hale sokabiliyor. Burada saatlerin çok uzun aralıklarda olması, gündüzlü çocuk bakıcısının aile yaşantısı açısından sorunlar yaşamasına neden olabilir ve buda işine yansıyarak kısa vadede işten ayrılmaya yol açabilir.

Bu nedenle, çalışma mesaileri konusunda çok titiz davranarak, ileride sorun çıkmayacak esneklikte bir bakıcı ile anlaşma yapılmalıdır.

  • Ayrıca, çocuk bakıcısı çalıştıracak olan ailenin, ikametinin bakıcının gelip gitmesi konusunda, sorun olmayacak lokasyonlarda olması, toplu taşıma ve ulaşıma elverişli olması gibi, can alıcı etkenler de gündüzlü çocuk bakıcısı işe almadan evvel çok dikkat edilmesi gereken noktalardır.
  • Bu önemli ayrıntılar dışında, evde gündüzlü çocuk bakıcısı çalıştırma gereksinimine girmenin bir sebebi de maddi anlamda bütçe konusudur. Yatılı bakıcıların aldıkları maaşlar, gündüzlü çalışan bakıcılardan daha yüksektir. Bu durumda, gündüzlü çocuk bakıcısı çalıştırmak, birazda çalıştıracak ailenin bütçesi ile doğrudan ilgilidir.

Evdeki yatılı bebek bakıcı hizmetinin önemi;

1991 yılından beri, resmi ve yasal mevzuatlara uygun, kurumsal çocuk bakıcı danışmanlığı olarak, doğru desteği vermekteyiz. Amacımız size, çocuk bakıcı hizmeti vermek dışında, doğru bir çocuk bakıcı danışmanlık firması öncülüğünde, en doğru ihtiyacınızı belirleyip, en doğru bakıcıyla eşleşmenizi sağlamak.

Ayrıca evde gündüzlü çocuk bakıcısı çalıştırmak ile evinizi ve tüm özel hayatınızı açtığınızın farkındayız. Aklınıza ilk gelen şey, evinize aldığınız bu kişinin güvenilir ve dürüst bir insan olması olarak düşündüğünüzü biliyoruz. Bu noktada, önce canınızı, sonra evinizi emanet edeceğiniz gündüzlü çocuk bakıcısını size sunarken, tüm endişelerinizi anlıyor ve empati yapıyoruz.

Evdeki çocuk bakıcım, gündüzlü mü olmalı? Diyen ve eve gündüzlü çocuk bakıcı hizmetini, çalıştığı için veya hayatını kolaylaştırmak istediği gibi, birçok sebeple isteyen aileler olabilirsiniz. Tüm bakıcı ihtiyaçlarınız için, doğru yönlendirme ve doğru hizmet için bizi hemen arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan ŞAHBAZ
21.05.2019

Yazımızı Paylaşır mısınız?

Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?