Evdeki Çocuk Bakıcım Yatılı Mı Olmalı ?

Evinde bakıcı ihtiyacı olan sevgi aileler, eve çocuk bakıcısı gibi, çeşitli hizmetleri almadan evvel, evdeki çocuk bakıcım yatılı mı olmalı? veya evdeki bakıcım gündüzlü mü olmalı? diye düşünür ve en doğru kararı vermek ister.

Evdeki Çocuk Bakıcım Yatılı Mı Olmalı ?

İşte tam bu noktada ihtiyaç sahipleri ne yapmalı?

Burada, anne ve babanın çalışan olması, olayın bel kemiğidir. Sabah ve akşam mesai saatlerinin uzun olması, evde yatılı çocuk bakıcısı çalışmasını zorunlu hale sokabiliyor. Çünkü, burada saatlerin çok uzun aralıklarda olması, gündüzlü çocuk bakıcısının aile yaşantısı açısından, sorunlar yaşamasına neden olabilir ve buda işine yansıyarak kısa vadede işten ayrılmaya yol açabilir.

Ayrıca, çocuk bakıcısı çalıştıracak olan ailenin, ikametinin ters olması, toplu taşıma ve ulaşıma elverişli olmaması gibi, can alıcı etkenler de yatılı çocuk bakıcısı olmasının en sağlıklısı olacağının göstergesidir.

Evdeki Çocuk Bakıcım Yatılı Mı Olmalı ?

Bu önemli ayrıntılar dışında, anne ve babanın, özel ve sosyal hayatlarının olması, sürekli bir hizmet alıp rahat etmek istemeleri, evde yatılı çocuk bakıcısı çalıştırma gereksinimi doğurabilir. Bir önemli nokta da, yatılı çocuk bakıcılarının aldıkları maaşlar, 6 gün 24 saat hizmet verdikleri için, gündüzlü çalışan bakıcılardan daha yüksektir. Bu durumda, yatılı çocuk bakıcısı çalıştırmak, birazda çalıştıracak ailenin bütçesi ile doğrudan ilgilidir.

Evdeki yatılı çocuk bakıcı hizmetinin önemi;

1991 yılından beri, resmi ve yasal mevzuatlara uygun, kurumsal çocuk bakıcı danışmanlığı olarak, doğru desteği vermekteyiz. Amacımız size, çocuk bakıcı hizmeti vermek dışında, doğru bir çocuk bakıcı danışmanlık ajansı öncülüğünde, en doğru ihtiyacınızı belirleyip, en doğru bakıcıyla eşleşmenizi sağlamak.

Ayrıca evde yatılı çocuk bakıcısı çalıştırmak ile evinizi ve tüm özel hayatınızı açtığınızın farkındayız. Aklınıza ilk gelen şey, evinize aldığınız bu kişinin güvenilir ve dürüst bir insan olması olarak düşündüğünüzü biliyoruz. Bu noktada, önce canınızı, sonra evinizi emanet edeceğiniz yatılı çocuk bakıcısını size sunarken, tüm endişelerinizi anlıyor ve empati yapıyoruz.

Evdeki çocuk bakıcım, yatılı mı olmalı? diyen ve eve yatılı çocuk bakıcı hizmetini, çalıştığı için veya hayatını kolaylaştırmak istediği gibi, birçok sebeple isteyen aileler olabilirsiniz. Tüm bakıcı ihtiyaçlarınız için, doğru yönlendirme ve doğru hizmet için, bizi hemen arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan ŞAHBAZ
11.06.2019

Yazımızı Paylaşır mısınız?

Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?