Evime tecrübeli bakıcı arıyorum, ne yapmalıyım?

Tecrübeli bakıcı aramak ve doğru adayı bulmak, titizlikle yapılması gereken, dikkatli olunması şart bir süreçtir. Bu süreci kolaylaştıracak ilk adım, ihtiyaçlarınızı net bir şekilde belirlemektir. Çocuk bakıcıya, beklentilerinizi, yapacağı görevleri ve istediğiniz beceri ve deneyimleri açıkça ifade etmelisiniz. Bu haftaki yazımızda, çalışan anneler ve ihtiyacı olan tüm aileler için, beraber çalışabilecekleri, güvenilir ve referanslı evime tecrübeli bakıcı arıyorum, ne yapmalıyım? sorularına yanıtlar ve bilgiler paylaşacağız.

Doğru bakıcı ajansı ile çalışmak neden önemli?

 

Aileler için çocuklarını emanet edecekleri güvenilir ve deneyimli bakıcılar bulmak önemlidir. Bu noktada bakıcı danışmanlık şirketleri, uygun adayları bulmanız konusunda size köprü görevini üstlenir. Ancak, doğru bir bakıcı bulma ajansını seçmek, aileler için önemli bir adımdır. Çünkü bakıcı danışmanlık şirketi, titizlikle bulduğu adayın tüm kontrollerini yaparak hareket etmeli ve size doğru adayı suna bilmelidir. Bir kurumsal bakıcı ajansı seçerken, yasal ve mevzuatlara uygun olduğunu anlamak için, ajansın ilgili kurumlar tarafından lisanslandırıldığını ve gereken yetkilere sahip olduğunu doğrulayın. Bu, ajansın belirli standartları karşılamak için gereken yükümlülükleri yerine getirdiğini gösterir. Çocuk bakıcısı firması ne kadar süredir faaliyette olduğunu araştırın. Uzun süreli deneyime sahip ajanslar genellikle daha iyi hizmet sunarlar. Ayrıca, ajansın daha önce işbirliği yaptığı müşterilerin referanslarını web sayfalarındaki çevrimiçi incelemeleri kontrol ederek ulaşabilirsiniz.

Bakıcı ile mülakat;

Başvuran adaylarla mülakatlar yaparak, onların deneyimlerini, referanslarını ve kişisel uyumlarını değerlendirin. Sorularınızı hazırlayın ve adayları dikkatlice dinleyin. Tecrübeli bakıcı adayının geçmişini araştırmak için arka plan kontrolü yapın. Aile yapısı, eğitimi, ikameti, hedefleri, sorumluluklarını çözümleyin. Referanslarını teyit edin ve evde ev bakıcı kamera sistemi gibi gerekli güvenlik önlemlerini alın.

Maaş ve Koşullar:

Çocuk bakıcıyla maaş, çalışma saatleri, izinler ve diğer koşulları açıkça belirleyin. İş sözleşmesini yazılı olarak hazırlayın ve her iki tarafın da anlaşmasını sağlayın. Evdeki bakıcı en baştan açık ve sağlıklı bir iletişim kurun. İhtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi zaman zaman gözden geçirin ve bakıcıdan da geri bildirim alın. Tecrübeli bir bakıcı aramak, titizlik gerektiren bir süreç olabilir. Sabır ve özverili olmak çok önemlidir.

 

Evdeki Tecrübeli Bakıcının başlıca görevleri;

 

Çocuk bakıcısı, bebeğin güvenliği ve sağlığına öncelik vermelidir. Bebeğin tehlikeli nesnelerden uzak tutulması, düşmeleri önlemek ve evdeki güvenlik önlemlerine dikkat etmek önemlidir.

Çocuk bakıcısı, el hijyenine özen göstermeli ve çocuk ile temas öncesinde ellerini yıkamalıdır. Bebeğin bezini değiştirirken, yemek hazırlarken ve beslerken hijyene özellikle dikkat etmelidir.

Bakıcı, bebeğin öğün saatlerine ve beslenme rutinine dikkat etmelidir. Çocuk için uygun ve sağlıklı besinler hazırlamalı ve beslenme saatlerinde düzenli olmalıdır.

Bakıcı, çocuğun uyku düzenine dikkat etmeli ve düzenli uyku saatleri oluşturmalıdır.

Bakıcı, çocuğun gelişimi için uygun oyun ve etkinlikler planlama yaparak, bebeğin zihinsel ve fiziksel gelişimine destek olmalıdır.

 

Tecrübeli bakıcı ne gibi özelliklere sahip olmalıdır?


En başta dürüst olmalıdır. Asla yalan söylemeyen ve sorumluluk sahibi bir insan olmalıdır. Bakıcının sadece anne olması, bakıcılık yapması için yeterli değildir. Daha önce yakınlık derecesi olmadan, profesyonel olarak, en az bir çocuk bakımı referansına sahip olması gerekiyor. Herhangi bir fiziksel veya ruhsal bir rahatsızlığı kesinlikle olmamalıdır. Sigara kullanmamalıdır. Bebeğe rol model olacak olumlu davranışlara sahip olmalıdır. İletişime açık, saygılı, uyumlu ve iyi niyetli olmalıdır. Evdeki tecrübeli bakıcı, gerekirse işvereni ile beraber seyahate çıkabilmelidir. Çalışan annelerde, annenin geç geldiği ve seyahatte olduğu dönemlerde, gecede bebeğin bakımında sorumluluk alır.

 

Tecrübeli çocuk bakıcı çocukla nasıl vakit geçirir?

 

Bakıcının sabahtan akşama kadar günü programlıdır diyebiliriz. Yemek saati, uyku saati, park saati ve evde aktivite oyun saati gibi…Bebeğin ayına ve yaşına göre bu program içeriğindeki ihtiyaçlar da değişir. Mesela, 8 – 9 aylık bir çocukla oynanan oyunlarla, 2,5 – 3 yaşındaki çocuğun oyunları farklıdır. Bu oyun ve aktivitelerde, çocuğun anne babası da, çocuk bakıcıyı materyal ve kitap gibi konularda desteklemelidir. Uzmanlar, bebeğin tv ve tabletten uzak durmaları konusunda uyarmaktadır. Bu konuda ebeveynlerde aşırıya kaçmadan tedbirli davranmalıdır. Ayrıca, anne baba olarak gün içinde bebeğiniz merak edebilir ve neler yapıyor izlemek için kamera sistemi yaptırabilirsiniz. Bu şekilde hem bir güvenlik önlemi almış olursunuz hem de bebeğin günlük rutinlerini düzenli olarak takip edebilirsiniz.

 

Avrupa Yakası Evime bakıcı arıyorum semtleri;

 

Evime bakıcı arıyorum Levent

Evime bakıcı arıyorum Sarıyer

Evime bakıcı arıyorum Tarabya

Evime bakıcı arıyorum Etiler

Evime bakıcı arıyorum Ulus

Evime bakıcı arıyorum İstinye

Evime bakıcı arıyorum Zekeriyaköy

Evime bakıcı arıyorum Yeniköy

Evime bakıcı arıyorum Şişli

Evime bakıcı arıyorum Beşiktaş

Evime bakıcı arıyorum Taksim

Evime bakıcı arıyorum Beyoğlu

Evime bakıcı arıyorum Kâğıthane

Evime bakıcı arıyorum Kemerburgaz

Evime bakıcı arıyorum Eyüp

Evime bakıcı arıyorum Göktürk

Evime bakıcı arıyorum Gaziosmanpaşa

Evime bakıcı arıyorum Fatih

Evime bakıcı arıyorum Merter

Evime bakıcı arıyorum Zeytinburnu

Evime bakıcı arıyorum Bakırköy

Evime bakıcı arıyorum Ataköy

Evime bakıcı arıyorum Yenibosna

Evime bakıcı arıyorum Halkalı

Evime bakıcı arıyorum Küçükçekmece

Evime bakıcı arıyorum Florya

Evime bakıcı arıyorum Yeşilköy

Evime bakıcı arıyorum Bahçelievler

Evime bakıcı arıyorum Ortaköy

Evime bakıcı arıyorum Nişantaşı

 

Anadolu Yakası Evime bakıcı arıyorum semtlerimiz;

 

Evime bakıcı arıyorum Kadıköy

Evime bakıcı arıyorum Altunizade

Evime bakıcı arıyorum Acıbadem

Evime bakıcı arıyorum Erenköy

Evime bakıcı arıyorum Kozyatağı

Evime bakıcı arıyorum Moda

Evime bakıcı arıyorum Göztepe

Evime bakıcı arıyorum Fenerbahçe

Evime bakıcı arıyorum Feneryolu

Evime bakıcı arıyorum Ataşehir

Evime bakıcı arıyorum Ümraniye

Evime bakıcı arıyorum Çekmeköy

Evime bakıcı arıyorum Sancaktepe

Evime bakıcı arıyorum Çamlıca

Evime bakıcı arıyorum Suadiye

Evime bakıcı arıyorum Bostancı

Evime bakıcı arıyorum Maltepe

Evime bakıcı arıyorum Kartal

Evime bakıcı arıyorum Pendik

Evime bakıcı arıyorum Kurtköy

Evime bakıcı arıyorum Üsküdar

Evime bakıcı arıyorum Küçükbakkalköy

Evime bakıcı arıyorum Beykoz

Evime bakıcı arıyorum Kavacık

Evime bakıcı arıyorum Kısıklı

Evime bakıcı arıyorum Kandilli

Evime bakıcı arıyorum Rasathane

 

Çocuk bakıcısı internet sitesi yoluyla, bizlere form doldurabilir, tüm kriterlerinizi yazabilirsiniz. Ayrıca onlarca makalemizi okuyarak, uzun yıllara dayanan deneyim ve tavsiyelerimiz de okumuş olursunuz. 32 yıllık kurumsal bakıcı şirketi olarak, referanslı tecrübeli bakıcı ile aranızda köprü olmaya devam ediyoruz. Profesyonel adımlarla, güvenilir ve istikrarlı çalışacak evime tecrübeli bakıcı arıyorum , ne yapmalıyım? diyorsanız, bizi arayın.

 

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları

İnsan Kaynakları Yöneticisi

Güldan Şahbaz-08.09.2023

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazımızı Paylaşır mısınız?
etiketler:
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?