Gündüzlü çocuk bakıcısı çalıştırmanın avantajları nelerdir ?

Bu haftaki yazımızda, çocuk bakıcı çalıştıran veya çalıştırmak ihtiyacında olan ailelerimiz için, gündüzlü bakıcının avantajları nelerdir? sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Gündüzlü bakıcının avantajları nelerdir ?

*Evleri yatılı bakıcı için uygun olmayan aileler, gündüzlü çocuk bakıcı çalıştırması zorunludur. Çünkü, yatılı bakıcı çalıştırabilmek için, çocuk bakıcıya, ayrı oda verilmesi çok önemlidir. Bu nedenle, evi yatılı bakıcıya müsait olmayan aileler için, gündüzlü çocuk bakıcı hizmeti almak, çok iyi bir avantajdır.

Gündüzlü bakıcının avantajları nelerdir

 *Yatılı bakıcı çalıştırmak, bazı ailelerin yaşam tarzlarına ters düşer. Özel hayatlarının merkezinde, yabancı birinin varlığını istemezler. Bu tarz aileler için, sabah gelip, akşam gidecek bir çocuk bakıcısı ile çalışmak avantajdır.

*Gündüzlü çocuk bakıcısı çalıştırmanın bütçesi, yatılı bakıcı çalıştırmaktan daha uygundur. Belli bir bütçeden yukarı çıkamayan aileler için, gündüzlü çocuk bakıcısı çalıştırmak avantajdır.

*Gündüzlü çalışan çocuk bakıcıları, genellikle, çalışan anne ve babaların tercih ettiği bir hizmettir. Özellikle, akşam işten geldikten sonra, çocukları ile kendileri ilgilenmek istiyorlarsa, gündüzlü bakıcı olması, onlar için bir avantajdır.

*Çocuğun gün içerisinde, temiz hava alabilmesi ve sosyalleşmesi için, parka götürülüp gezdirilmesi, gündüzlü bakıcının sorumluluğundadır. Çocuğun, haftanın belirli gün ve saatlerinde, oyun grubu, spor, sanatsal eğitim gibi aktiviteleri var ise, getirilip götürülmesi ve çocuğun gözetmenliğinin yapılması için, gündüzlü bakıcı çalıştırmak bir avantajdır.

*Gün içerisinde, çocuğun sorumluluğunu, tecrübeli bir çocuk bakıcısına güvenerek bırakmak, her anne babanın ihtiyacıdır. Özellikle ev hanımı anneler için, dışarıda işlerini halledebilmek, kendine zaman ayırabilmek ve sosyalleşmeleri için, güvenilir gündüzlü çocuk bakıcısı çalıştırmak avantajdır.

Sizlere, gündüzlü  bakıcının avantajları nelerdir ? açıklamaya çalıştık. Gündüzlü çocuk bakıcısı ihtiyacınız için, kurumsal ve profesyonel yardım almak istiyorsanız, 28 yıllık çocuk bakıcı ajansımızı arayabilirsiniz.

Güldan ŞAHBAZ
Berkay Danışmanlık
İnsan Kaynakları Yöneticisi
10.12.2019

Yazımızı Paylaşır mısınız?

Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?