Gündüzlü çocuk bakıcısı fiyatları 2019

Evinde gündüzlü çocuk bakıcısı ihtiyacı olan ailelere, evde çocuk bakıcısı hizmeti almadan evvel, gündüzlü çocuk bakıcısı fiyatları 2019 şeklinde, bütçelerle ilgili bilgi sahibi olmaları için, bu yazımızı hazırlamış bulunmaktayız.

Gündüzlü çocuk bakıcısı fiyatları 2019 ; Gündüzlü çocuk bakıcısı çalışma saatleri ile ilgili olarak;

Anne ve babanın çalışan olması, olayın bel kemiğidir. Sabah ve akşam mesai saatlerinin gündüzlü çocuk bakıcısı hizmeti almaya elverişli olması gerekiyor. Yani sabahın 06.00 -07.00’si gibi saatlerde gündüzlü çocuk bakıcısı bulmak hemen hemen imkansızdır. Yatılı çocuk bakıcısı çalıştırmanız için, bakıcı için ayrı oda verebilmeniz şarttır. Bakıcıya ayrı oda tahsis edecek durumunuz yoksa, evde gündüzlü çocuk bakıcısı çalıştırmanız zorunlu hale gelebilir.

Gündüzlü Çocuk Bakıcısı Fiyatları 2019

Çocuk bakıcısının çalışma saatlerinin çok uzun aralıklarda olması, gündüzlü çocuk bakıcısı fiyatlarını oldukça etkilemektedir.

Örneğin; En maksimum saatler olarak, sabah 07.30 – akşam 19.30 veya sabah 08.00 – akşam 19.00 saatleri diyebiliriz ve bu tarz saatlerde çalışacak, gündüzlü çocuk bakıcılarının ücretleri; 3000 – 3500 tl aralığındadır.

Çünkü, bu saatlerde çalışmak, profesyonel çocuk bakıcısının işidir ve daha önceden bu saatlerde çalışan ailelerin çocuklarına bakmış olarak deneyim sahibidir. Ancak, işini bir meslek olarak gören, tecrübeye sahip bir çocuk bakıcısından, uzun vadede bu saatlerde verim alabilirsiniz.

Uzun saatlerde çalışmak ve esnek olabilmek, çocuk bakıcısının aile yaşantısı açısından sorunlar yaşamasına neden olabilir ve buda işine yansıyarak kısa vadede işten ayrılmaya yol açabilir. Bu nedenle, çalışma mesaileri konusunda çok titiz davranarak, ileride sorun çıkmayacak esneklikte bir çocuk bakıcı ile anlaşmanızı öneriyoruz.

Ayrıca, evde olan anneler için, anneanne, babaanne desteği alanlar için, çalışma saatleri biraz daha esnek olabilir;

Örneğin; İstenilen mesailer, sabah 08.00 – akşam 18.00 veya sabah 09.00 – akşam 17.00 gibi saatler de ise, daha çok anne yardımcısı veya anneanne – babaanneye destek amaçlı bakıcılarda, gündüzlü bakıcı ücretleri 2500 – 3000 tl arasında değişmektedir. Bu tarz bakıcılar, daha çok ev işlerine yardımcı olarak çalışır ve çocuk bakımı konusunda ebeveyne yardımcı olurlar.

1991 yılından beri, resmi ve yasal mevzuatlara uygun, kurumsal gündüzlü çocuk bakıcısı danışmanlığı olarak, gündüzlü çocuk bakıcısı fiyatları 2019 konusunda, işinize yarayacak bilgiler vermeye çalıştık. Amacımız size, gündüzlü çocuk bakıcısı hizmeti vermek dışında, doğru bir çocuk bakıcısı danışmanlık firması öncülüğünde, en doğru ihtiyacınızı belirleyip, en doğru bakıcıyla eşleşmenizi sağlamaktır. Tüm bakıcı ihtiyaçlarınız için, doğru yönlendirme ve doğru hizmet için bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan ŞAHBAZ
20.08.2019

Yazımızı Paylaşır mısınız?

Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?