Oyun Ablası, Oyun Abisi Hizmeti

Oyun Ablası Hizmeti – Oyun Abisi Hizmeti
Oyun ablası veya oyun abisi, üniversite öğrencileri veya çocuk gelişimi ve okul öncesi öğretmenliği okuyan veya mezun olmuş,  psikoloji bölümünde pedagojik formasyon eğitimi almış oyun ablası veya oyun abisi olmalıdır.

Oyun ablası veya oyun abisi çocuklarla gün içerisinde çeşitli eğitici etkinlikler yaparak çocukların gelişimi, motor becerisini arttıran oyunlarla kaliteli zaman geçirecek niteliklere sahip olan oyun ablası ve oyun abisi olmalıdır.

Çocukların eğitim ve öğrenimlerinde başarılarını destekleyen, farklı oyunlarla motor gelişimlerinde de eğitici oyunlar oynayarak önemli katkıları da bulunmaktadır.

Oyun ablaları veya oyun abileri 6 yaşından başlayarak ilkokul döneminde de çocuğun ders yardımcıları ve etüt konusunda da destek verebiliyorlar. Çocukları okuldan alabilirler, okul dışında da aktivite ve ders teşvik destek konusunda çocukla iletişim kurabilen, ikna ve yönetme becerileri olan oyun ablası veya oyun abisi olmalıdır.

Sadece hafta içi değil hafta sonları da part-time destek olabilecek oyun ablası veya oyun abisi de bulunmaktadır. Ayrıca üniversitelilerin, ilkokul öğretmenliği, beden eğitimi öğretmenliği, müzik öğretmenliği, resim öğretmenliği ve benzeri branş bölümlerinde de eğitim gören öğrenci oyun ablası ve oyun abisi olarak da çalışmaktadır.

Oyun ablası veya oyun abisi tercihe göre yabancı dil konusunda da çocuğa destek verebilecek nitelikte de oyun ablası veya oyun ağabileri bulunmaktadır.

Çocuğun ilgi alanlarını gözlemleyip satranç, müzik, spor gibi vb. aktivitelerde de çocuğun yanında yer almaktadır.

Oyun Ablası ve Oyun Abisi Nasıl Olmalı?

Oyun Ablası ve Oyun Abisi Nasıl Olmalı?  Sorusuna cevap vermeden önce, çalışan anne baba iseniz ve çocuğunuzla ilgili zaman zaman destek alacağınız oyun ablası ve oyun abisi ihtiyaç duyuyorsunuz. Sektörde çok büyük boşluklar olduğunun farkında olan, Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları olarak bu konuda 29 yıllık tecrübe ve birikimlerimizle siz değerli ailelere oyun ablası ve oyun abisi konusunda destek almadan önce nelere dikkat edilmeli konusunda birkaç ipucu vermek isteriz.

Oyun Ablası Hizmeti – Oyun Abisi Hizmeti

Oyun Ablası ve Oyun Abisi Nasıl Olmalı;

*Öncelikle görünüşü, konuşması düzgün

*İşe geliş-gidiş saatlerine dikkat eden ve uyum sağlayabilen

*Çocukları seven, onlarla vakit geçirmekten hoşlanan ve oyun oynamayı seven

*Sabırlı, sakin, düzenli, pratik, eli çabuk olmalı

*Kötü alışkanlıkları olmayan ve sigara kullanmayan

*Oyun ablası ve oyun abisi belirli plan eşliğinde ilerleyebilen

*Çocuklarla eğitici oyunlar hakkında bilgi sahibi olan

*Branş bölümü okuyan veya mezun olmuş ( Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü – Sertifika ya da Diploması Olan )

*Daha önce çalıştığı ailelerden referanslı oyun ablası, referanslı oyun abisi, çalışmamış ise okulundan hocalarından referansı da olabilir

*Oyun ablası ve oyun ağabeyleri çocuklara örnek olduğundan tüm davranışlarına ve sözlerine dikkat etmelidir

*Aile yaşantısının düzenli olması ve özel hayatını işe yansıtmaması

*Çocuğun gelişimi ve eğitim sürecini aile ile paylaşmalı

* Yeterli bilgilere sahip, yeniliklere açık, inisiyatif kullanabilecek anne ve babanın kurallarını doğru uygulayacak yeterliliğe sahip kişiler olmalıdırlar.

Anne baba çocuğu için, çocuk gelişimi, okul öncesi öğretmenliği, branş öğretmeni veya psikoloji bölümünü de okuyan veya mezun adayları tercih eder. Pedagojik formasyon eğitimi almış olmaları tercih sebebidir.

Oyun Ablası ve Oyun Abisi ile Çalışma Şekli

Üniversite öğrencileri veya çocuk gelişimi, spor öğretmeni, müzik öğretmeni, psikoloji bölümü okuyan oyun ablası veya oyun abisi anne babalara part-time ihtiyaca göre yatılı oyun ablası, part-time oyun ablası çalışan adaylar da mevcut olup.  Ayrıca sömestr ve yaz tatillerinde tam zamanlı çalışan oyun ablası ve oyun abisi bulmak da mümkündür. Ebeveynlerin akşam nefes alabilmesi veya bir davete katılmak için çocuğa eşlik eden, tatile çıktığınızda da sizinle beraber gelerek işine tatil ortamında da işlerine devam ederler. Tabii ki bununla ilgili öncesinde uzman danışmanlarımızla isteklerinizi belirleyip paylaşmanız çok önemli.

Oyun Ablası Hizmeti – Oyun Abisi Hizmeti

Oyun Ablası ve Oyun Abisi Neler Yapar?

Oyun ablaları veya abileri çoğu zaman tam zamanlı çocuk bakıcılarıyla karıştırılmaktadır. Oyun ablası ve oyun abisi anne babaların gerek iş tempoları gerek de sosyal hayatlarında nefes alabilecek zamanlarında ailelerin ihtiyaç duyduğu sürelerde ebeveynlere çocuklarının gereksinimlerine cevap verebilecek üniversite öğrencileri oluşturmaktadır.

Oyun ablası veya oyun abisi çocukla oyun aktivite ihtiyaca göre derslerine de destek olarak da çalışmaktadırlar, çocuğun sosyal alanlarda ve gelişiminde destek verecek düzeyde kişilerdir. Bu kişiler part-time ve yarı zamanlı çalışmaktadır.

Oyun ablaları ve abilerinin nitelikli özellikleri ve yetenekleri vardır. Bu özellikler, satranç, yüzme bilen, çeşitli müzik enstrümanı kullanan veya spor, kültürel, sanatsal dallarında başarılı adaylarla da çocuğunuza oyun teknikleri yansıtırlar. Yabancı dil bilen oyun ablası veya oyun abisi olarak da çalışırlar.

Oyun Ablası Hizmeti – Oyun Abisi Hizmeti

Oyun ablası veya oyun abisi çocuğunuzla yapacağı aktiviteler;

Günümüzde sosyal yaşantılarımızda ve çevremizde geçmişe bakarak çok büyük değişim ve değişikliklerin ebeveynleri olarak farkındayız. Doğadan ne kadar uzaklaşırsak, sosyal hayatımızda bir o kadar asosyal oluyoruz. İşte tam da burada daha bilinçli ebeveynler olarak oyun ablası veya oyun abisi tercih eden aileler çocuk için kısa zamanlı da olsa desteği ihtiyaç duyabiliyorlar. Gerek iş hayatı yoğun olan ebeveynler veya evde çalışmayan ebeveynler bir nebze de desteği ihtiyaç duyduklarında devreye oyun abla sı veya oyun abisi talebi oluşmaktadır.

Bu talep doğrultusunda oyun ablaları veya oyun abileri ile ilgili yapabileceği aktivitelerle ilgili bilgi paylaşımı yapalım.

*1 -5 yaş arası çocuklar için yapılacak aktiviteler; çocuğun büyük motor ve küçük motor gelişimi açısından çocuğun oyunla öğrenme becerisi kazanması çok önemlidir. Oyunlar çocuğun öğrenme yeteneğini arttırır; bunlarla ilgili örnekler vermek gerekirse; parmak boyası, Lego oyunları, pazıl eşleştirme oyunları,  şarkılar, çeşitli müzik enstrümanları, kitap okuma, masal anlatma, zıplamak hoplamak, çeşitli materyal  ilgili oyuncak ve oyun kurma renkler, şekiller,  sayılar ve benzeri oyunlar oyun ablası veya oyun abi ile anlaştığınız zaman diliminde çocukla oyun programı yapıp uygulayacaktır.

*6-12 yaş arası oyun ablası veya oyun abileri çocuğun ilkokula başlama döneminde de çok büyük desteği olan; oyun ablası ve oyun ağabeyleri çocuğun okuldan karşılanması ve evde hazır olan yemeği ısıtıp servis yapabilir. Daha sonrasında çocuğa dersleri konusunda destek verebilirler.  Çocukla ev dışında da aktiviteler yapabilirler. Kısaca bahsetmek gerekirse etüt, park,  sinema,  spor,  kültürel ve sosyal programı; varsa bu konuda destek verebilen oyun ablaları ve oyun abileri bulunmaktadır.

Oyun Ablası Hizmeti – Oyun Abisi Hizmeti

 Anne ve babalar çoğunluğu çalıştıkları için, eve yorgun geldiklerinde çocukların dersleriyle ilgilenmek yerine; sadece derslerini kontrol edip günün yorgunluğunu dinlenerek atmak isteyebilirler. Anne ve babalar rahatça dinlenebilirler ve çocuklarıyla kaliteli vakit geçirmeye zamanları ve enerjileri kalmış olur. Bu yüzden oyun ablası veya oyun abisi hayatınızı bir nebze de olsa; size ve aile bireylerine nefes alabileceğiniz zaman konusunda destek verebilirler.

29 yıllık tecrübemizle ve birikimlerimizle Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları olarak, oyun ablası arıyorum veya oyun  abisi arıyorum diyorsanız bizimle iletişime geçmenizi bekliyoruz. İnsan kaynakları uzman danışmanlarımız siz değerli ailelere yardımcı olmaya her daim hazırdır.

Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?