Profesyonel Çocuk Bakıcısı

Sevgili profesyonel çocuk bakıcısı hizmeti almak isteyen ailelerimiz, öncelikle sizlere, profesyonel çocuk bakıcısının tanımını yapalım ve profesyonel çocuk bakıcısı hizmeti alabilmeniz için bu sektörle ilgili bilmeniz gerekenleri, bütün netliğiyle aktarmaya çalışalım.

İnsani olarak, çok olumlu vasıflara sahip olan, yani akıllı, güçlü, azimli, güvenilir, sağduyulu, empati yapabilen, sorumluluk sahibi ve özgüveni olan gibi…

Profesyonel Çocuk Bakıcısı

Bütün bu olmazsa olmaz özellikler dışında, çocuk bakıcılığını meslek olarak üzerine giymiş, bu meslek için zihinsel ve fiziksel yeterliliğe sahip, branş  bebek ve çocuk konularında, kendini geliştirmeyi başarmış olmalıdır. Bu özelliklerin rehberliğinde, yıllara dayanan deneyim ve tecrübelere sahip referansları olan bakıcıya, profesyonel çocuk bakıcısı tanımını koyabiliriz.

Profesyonel Çocuk Bakıcısı Hizmeti Nasıl Alınmalıdır ?

Bakıcı ihtiyacına giren tüm potansiyel işverenler, en doğru çocuk bakıcısı hizmeti ve en profesyonel çocuk bakıcısı hizmeti nasıl alabilirim diye düşünür. Bu düşüncenin altında, eve bir yabancının gireceğinin endişesiyle, güven duymak önceliktir.

Sonraki öncelikte, iş tanımına uygun tecrübede çocuk bakıcısı ile sorunsuz şekilde çalışabilmek. Bu nedenle, bakıcı hizmeti veren, her kişi ya da kişiler, bu işi yeterli özende ve iş ahlakında yapamadıkları için, güvenilir bir profesyonel çocuk bakıcısı danışmanlık şirketi ile çalışmak isterler.

Çocuk bakıcısı hizmetini, profesyonel bakıcı hizmeti veren, kurumsal bir özel istihdam bürosundan ( İşkur’un izni olan ve İşkur denetimine tabii) almanız çok önemli!

Resmi ve yasal bir çocuk bakıcısı firması ile çalışmanızı öneriyoruz.

Çünkü; Güven ve süreklilik için, merdiven altı firmalarla asla çalışmayınız. Profesyonel çocuk bakıcısını, profesyonel danışmanlık  portföyümüzde bulmanız daha mümkündür. Her çocuk bakıcısı firması profesyonel hizmet ve profesyonel çocuk bakıcı hizmeti veremez.

Çünkü, uzun yıllar bu sektörde referanslarıyla kendini ispatlamış, iş dünyasında önemli işverenlerle çalışmış, zengin ve kaliteli eleman portföyüyle, hızlı dönüş yapabilecek, uzun vadeli çalışmış ve çalışacak çocuk bakıcı adayları ile sizi bir araya getirecek, kurumsal danışmanlık şirketi olmalıdır.

Sizinle çocuk bakıcı adaylarını bir araya getiren danışmanlık şirketinin, ne kadar profesyonel hizmet verdiğini ve ne kadar profesyonel çocuk bakıcısı ile çalıştığını anlamanız mümkündür. Bu bağlamda, profesyonel çocuk bakıcıların, gerek kendine gösterdiği özen, üslup ve soru cevaplarınıza verdiği tatmin edici cevaplardan da, kararınızı verebilirsiniz.

Profesyonel Çocuk Bakıcısı ile Çalışmak Neden önemli ?

Profesyonel çocuk bakıcısı, bakıcılık mesleğini, yıllara dayanan bir deneyimle perçinleyip, işverenin beklentilerini karşılayabilecek donanımlara sahip olmuştur. Bakıcılarda aranan en önemli özelliğin, tecrübe olduğunu söyleyebiliriz.

Tecrübeli çocuk bakıcısı olmasının dışında da, ailelerin profesyonel çocuk bakıcısından önemli beklentilerini şu şekilde sıralayabiliriz.

*Sağlıklı, huzurlu ve uyum içinde çalışmak

*İşverenin beklenti ve kuralları çerçevesinde çalışması

*İşverenin özel hayatına saygılı çalışması

*İşverenin ihtiyacı bitene kadar uzun vadeli çalışabilecek ve aynı çizgide devam ederek çalışması

*İşinin sorumluluğunun bilince çalışması

*Profesyonel çocuk bakıcısının, her zaman kendi kişisel temizliğine dikkat ederek çalışması

*Profesyonel çocuk bakıcısının aile hayatının da, özenli ve düzenli olması

*Profesyonel çocuk bakıcısının bedensel ve zihinsel yeterliliğinin devamlılığı

*Profesyonel çocuk bakıcısının, çocuğun gelişimine de etkide katkıda bulunması

*Sorumluluğunu aldığı çocuğu ve ailesini sahiplenmesi

*Çocuğun temel bakımı hakkında her türlü bilgiye sahip olması

*Profesyonel çocuk bakıcılığını uzun süredir yapıyor ve bu mesleğin öz verilerine sahip olmasını

*Ailenin beklentisine göre referanslı çocuk bakıcısı olup, yine beklentilere göre daha önce yatılı çocuk bakıcısı veya gündüzlü çocuk bakıcısı olarak çalışmış olması

1991 yılından bu zamana kadar, profesyonel çocuk bakıcısı firması olarak, en kaliteli profesyonel çocuk bakıcısı portföyümüzle hizmetimiz için bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan ŞAHBAZ – 12.03.2019

Yazımızı Paylaşır mısınız?

Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?