Profesyonel Dadı Hizmeti

1991 yılından bu zamana kadar profesyonel dadı hizmeti veren kurumumuz, siz değerli ailelere profesyonel danışmanlık firması olarak profesyonel dadı kimdir ve profesyonel dadı tanımını anlatarak, aradığınız profilli çizmekte yardımcı olmak isteriz.

Profesyonel dadı tanımı; Kesinlikle yeni doğan bebek bakımı tecrübesi olan, ağırlıkla 0-1 yaş bebek bakımı, 0-2 yaş bebek bakımı , 0-3 yaş bebek bakımı konusunda tecrübeli bebek bakıcısı olan, yeni doğan prematüre bebek bakımı, gazlı bebek bakımı,reflülü bebek bakımı, kolik bebek bakımı, erken doğan bebek bakımı, süt alerjili bebek bakımı, çölyak bebek bakımı gibi zor ve detaylı bebek bakımı konusunda bilgilerle donanmış,yeni doğan bebeğin hijyenik bakımını iyi bilen, bebeğin A’dan Z’ye tüm ihtiyaçlarına cevap verebilen kapasitede beyaz yaka bir bakıcıdır.

Profesyonel dadı kimdir? Ve Profesyonel dadı nasıl olmalıdır? sorularınıza ışık tutmaya çalışalım.

Profesyonel dadı kimdir?

Profesyonel dadı, bebek bakımına meslek gözüyle bakmaktan öte, bu özel ve donanım gerektiren mesleği üzerine giydirmiş bakıcıdır. Hitap ettiği aileler bilinçli ve bebeklerinin gelişimi ile ilgili beklentisi en yüksek olan kesimdir. Dadı, bebek bakımı hizmeti verdiği ailenin beklentilerine tam anlamıyla cevap verebilen,  referanslı bebek bakıcısı olarak kendini kanıtlamış bir bakıcıdır. Aile ile anlaşmasını genelde doğumdan önce ya da en geç doğumdan hemen sonra gerçekleştirir. Yeni doğan bebek bakımı olarak, bebek büyüyüp düzene girmeden işine başlamayı tercih eder. Dadı ile çalışmak isteyen aileler bebek bakımı konusunda işlerini şansa bırakmak istemez. Anlaşacağı referanslı dadı seçerken, dadı adayının daha öncesinde tecrübeli dadı olarak kendi yaşam tarzlarında ve kültürüne yakın ailelerde çalışmış referanslı dadı tercih ederler.

Profesyonel dadı nasıl olmalıdır?

*Sakin, sevecen, tutarlı, uyumlu olmalıdır

*Aile yaşantısı çok düzgün ve bebek bakımı hizmeti vereceği ailenin hayatına saygılı ve cemiyet olarak aileyi temsil edecek niteliklerde prezantabl olmalıdır.

*Bakımlı, düzenli, günü bebeğin en rahat ve sağlıklı şekilde büyüceği ortamı planlayarak hazırlayabilen programda olmalıdır.

* Profesyonel dadı, yeni doğan bebeğin gece-gündüz bakımı, bebeğin tırnak kesimi; bebeğin banyosu ve bebek masajı  gibi profesyonellik gerektiren her şeyden sorumludur.

*Profesyonel dadı bebeğin tüm ihtiyaçlarını listeler ve bitmeden tedarikini sağlar.

*Dadı ayrıca bebeğin günlük gelişimi, hareketlerini not alır ve günlük tutar.

*Kişisel temizliğine de oldukça dikkatli, bebeğin görsel ve duygusal algılarına göre göz teması kurabilen becerilere sahip olmalıdır.

*Dadı, anne baba ile uyum içinde çalışır. Kurallarını bilir, mesafesini korur.

*Dadı bebek bakımı hizmeti verdi ailenin bebek bakımı ile ilgili A’dan Z’ye tüm sorumluluğunu alır. Fakat iş tanımının için aile herhangi bir ev işlerine yardımcı niteliğinde sorumluluk kabul etmez.

*Dadı, yatılı dadı veya gündüzlü dadı olarak da çalışabilir.

*Ayrıca eğitimli yatılı dadı veya eğitimli gündüzlü dadı olarak da bebek bakımı hizmeti verirler.

*Bu mesleğin gereği olarak, çalıştığı aileye mesai esneklerini sunar, yurt içi ve yurt dışı seyahatlerde aileye bebekle birlikte eşlik eder.

Profesyonel Dadı Hizmeti

1991 yılından bu yana profesyonel danışmanlık  firması olarak, profesyonel dadı arıyorum diyen kaliteli ailelerimize hizmet vermekteyiz. Kurumsal danışmanlık hizmeti alıp kaliteli dadı hizmeti aradığınızın farkında olarak iletişime geçmenizi bekliyoruz.

29 yıllık bilgi ve birikimlerimizle tecrübeli dadı portföyümüzle hizmete hazırız.

Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?