Yarım Gün Çocuk Bakıcısı

Genel olarak, yarım gün çocuk bakıcısı arayan aileler için verdiğimiz bu hizmette, ihtiyaç sahibi ailelerin, yarım gün çocuk bakıcısı arıyorum demelerinin sebepleri olarak, iş hayatlarının part-time olması, çocuklarının artık bir bakıcıdan öte, ev işlerine yardımcı olup, çocuğu okuldan karşılayacak güvenilir yardımcıya ihtiyaç duymalarıdır.

Yarım Gün Çocuk Bakıcısı Arıyorum

Aileler neden yarım gün çocuk bakıcısı ister ?

1 – Çocuklarının tam gün kreşe veya okula başlamasından dolayı, artık bebek bakıcısı ihtiyaçlarının bitmesi,

2 – Çocuklarını okuldan karşılayacak ve ev işlerine yardımcı bayan niteliğine ihtiyaç duymaları,

3 – Çocuğun okula başlamasından dolayı, bebek bakıcısı masrafından kurtulup, çocuğun okul masraflarının hafiflemesi,

4 – Yarım gün çalışan annelerin veya ev hanımı annelerin, çocuk bakıcısı konusunda sağ kol ihtiyacı duymaları,

5 – Çocuklarının bakımını aile büyükleri yapan ailelerin, anneanne veya babaanneye ev işlerinde destek ve çocuk bakımı konusunda destek niyetinde olmaları,

6 – Kısacası, ailelerin ihtiyaçlarının bu yönde yeterli bütçeye ve desteğe imkan sağladığından dolayıdır.

Yarım gün çocuk bakıcısı arıyorum diyen ailelerin dikkat etmesi gerekenler;

Yarım gün çocuk bakıcısı nasıl olmalıdır ?

1- Yarım gün çocuk bakıcısı, bilinçli tecrübeli çocuk bakıcısı olmalıdır.

2- Yarım gün çocuk bakıcısı, referanslı ve güvenilir çocuk bakıcısı olmalıdır.

3- Yarım gün çocuk bakıcısı, ikamet olarak çalıştığı adrese kolay ulaşım sağlamalıdır.

4- Yarım gün çocuk bakıcısı, çocuğun okulunun tatili, çocuğun sağlık sebepleri, ailenin iş yoğunluğu gibi durumlarda anneye ve babaya esnek sağlayabilmelidir.

5- Yarım gün çocuk bakıcısı, çocuğu okuldan karşılamadan önce mesaisine başlıyorsa, aileye ev işlerinde destek olabilmelidir.

6- Tüm kimlik bilgilerini, ikamet belgesini, sabıka kaydını ve aile özel hayatının detayları gibi bilgileri çalışacağı aile ile açıklıkla paylaşabilmelidir.

7- Yarım gün çocuk bakıcısı, yaptığı işin sorumluluğunun bilincinde ve çocuğun tüm sorumluluğunu alabilecek kabiliyette olmalıdır.

8- Ailenin yarım gün çocuk bakıcısından beklentileri, çocuğun derslerine destek ve eğitimine destek ise, yarım gün eğitimli çocuk bakıcısı ile çalışmalı ve iş tanımını ona göre planlamalıdır.

9- Eğer anne ev hanımı ise veya aile büyükleri çocuk bakımı ile ilgili her şeyi yapıyorsa, yarım gün çocuk bakıcısı daha çok ev işleri ile ilgilenir ve çok gereken durumlarda çocuk emanet edilir. Çünkü böyle durumlarda, çocuk bakıcısından öte, ev işlerine destek niteliğinde yardımcı almaları gerekir.

1991 Yılından bu zamana kadar, çocuk bakıcısı firması olarak, gündüzlü çocuk bakıcısı, yatılı çocuk bakıcısı, eğitimli çocuk bakıcısı, anne yardımcısı, yarım gün çocuk bakıcısı olarak hizmet vermekteyiz. En iyi evde çocuk bakımı hizmeti ve yarım gün çocuk bakıcısı hizmeti için bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan ŞAHBAZ
18.09.2018

Yazımızı Paylaşır mısınız?