Yatılı Çocuk Bakıcısı Fiyatları 2021

Yatılı bakıcı danışmanlık firması olarak, uzun yıllara dayanan bilgi ve birikimlerle, güvenilir ve referanslı yatılı çocuk bakıcısı portföyüne sahibiz. 29 yıldır, İşkur izinli özel istihdam bürosu olarak, tecrübeli çocuk bakıcısı hizmeti vermekteyiz. Bu haftaki yazımızda, sizlere, yatılı çocuk bakıcısı fiyatları 2021 ile ilgili, ortalama ücret bilgilerini paylaşmak istiyoruz.

 

Yatılı Çocuk Bakıcısı Fiyatları 2021

 

Yatılı çalışan çocuk bakıcısı fiyatları 2021

Aklınızdaki ve hedefinizdeki çocuk bakıcısının, tecrübesi, eğitimi, referansı ve beklediğiniz sorumluluklar, çocuk bakıcısının ücretini etkilemektedir. Yatılı çocuk bakıcısının donanımı ve sahip olduğu deneyimlerinin kalitesi de, çocuk bakıcısı ücretini değiştirebilir.

Örneğin; çocuk bakıcılığını 2 senedir yapan bir çocuk bakıcısı ile, 5 senelik veya 10 senelik tecrübeye sahip çocuk bakıcısı ücretleri aynı olamaz. Çocuk yenidoğan grubunda ise, yani 0-6 ay veya 6-12 ay arasında ise, kesinlikle daha önce, bu aylardaki çocuğun bakım sorumluluğunu almış, yatılı çocuk bakıcısı olmalıdır.

Şimdi sizlere tecrübeye göre, ortalama olarak, yatılı çocuk bakıcısı fiyatlarını aktaralım;

*Tek çocuklu aileler için, 1,5 -2 – 3 yıl arasında tecrübeli çocuk bakıcısı fiyatı, 5000 tl ile 6000 tl arasında değişir.

*2 yada 3 çocuklu, 4 çocuklu veya ikiz çocuk bakımı sorumluluğu var ise, yoğun ev hayatı olan ailelerde çocuk bakıcıları ücretleri 6000 tl – 8000 tl civarında değişir. Çünkü sorumluluk açısından, daha önce bu tarzda ailelerde çalışmış olması gerekir.

*Dadı ücretlerine gelirsek, dadının eğitimli ve bazı sertifikalara sahip olması, kaç yıldır bu işi yaptığı ve çalıştığı aileler gibi etkenler sizin için çok önemli ise, ücretler yine bu özelliklere göre değişmektedir. Ücret kısmını dadılar ile karşılıklı görüşürsünüz. Çünkü buradaki ek özellikler, fiyatlarında farklılığa neden olabilir. Bizler yatılı dadı ücreti gibi ücretlendirmeleri, çalışacak olan bakıcının özellikleri ve beklentisine göre, sizlere önceden bildiriyoruz.

*Çalışmayan ve ev hanımı anne iseniz, daha çok ev işlerinde yardımcı olacak çalışacak, gerektiğinde çocuğunuzu bırakabileceğiniz, anne yardımcısı ise, 5000 – 6000 tl civarında yatılı bakıcılarla da görüşebilirsiniz. Yine bu noktada, evinizin büyüklüğü ve kaç kişilik aile olduğunuza bağlı olarak, tecrübe ve referansa bağlı ücret artabilir.

 

Yatılı çocuk bakıcısı fiyatları 2021

Yatılı bakıcı fiyatları araştırmanızda;

*Çocuğunuz 1 – 3 yaş arasında ise, çocuk bakımı için, kesinlikle daha önce, bu yaş grubu çocuklu bir aile de çalışmış, yatılı çocuk bakıcısı olmasını öneriyoruz.

*Yatılı çocuk bakıcısının, çocuk gelişimi mezunu çocuk bakıcı veya bazı çocuk gelişimi sertifikalarına sahip olmasını isterseniz, bu ücretler bakıcının çalışma şekline göre değişmektedir ve bunu, bu tarz çocuk bakıcıları ile fiyatları karşılıklı görüşürsünüz. Çünkü, çocuğun özel bir durumu varsa, beklentiler, tecrübedeki kriterleri belirler.

 *Yatılı çocuk bakıcıları, öncelik çocuğun bakımı olmak koşuluyla, ailenin ev işlerinde destek verip, yemek ve günlük toparlama işlerinden sorumlu olabilir ve bu iş tanımında daha önce çalışmış, referanslı yatılı çocuk bakıcısı bayanlar olmaktadır.

*Referanslı yatılı bakıcı ücretleri ise, 5500 tl – 6000tl aralığında, tecrübeye göre değişmektedir. Aslında, yatılı bakıcıdan, esasta çocuk bakımı ağırlıklı hizmet mi, yoksa daha çok ev işlerine yardımcılık mı bekleniyor, bu durum ihtiyacın temelini belirliyor.

*Komple evin temizliğini yapan kişiler, ev işlerine yardımcı veya anne yardımcısıdır. Bu tarz yardımcılar, daha çok ev işlerinde referans verebilen çalışanlardır. Bir kişi, hem çok iyi bir çocuk bakıcısı, hem de çok iyi bir ev işlerine yardımcılığı bir arada yapamaz. Anne babalar, önceliklerini belirleyerek, doğru adayla yola girmelidir. Doğru aday da, doğru referans demektir.

 

29 yıllık çocuk bakıcısı danışmanlık şirketi olarak, bilgi ve deneyimimizle, yatılı çocuk bakıcısı fiyatları 2021 konusunda, detaylı bilgi almak isteyen ailelerimize bizi arayın diyoruz.

 

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları

İnsan Kaynakları Yöneticisi

GÜLDAN ŞAHBAZ -23.06.2021

 

 

 

 

 

 

 

Yazımızı Paylaşır mısınız?

Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?