Yatılı Çocuk Bakıcısı Tercih Etmenin Avantajları

Çocuk bakıcısı ile çalışmanın, en konforlu ve avantajlı seçeneği, elbette ki, yatılı çocuk bakıcısı ile çalışmaktır. Bu haftaki, yazımızda, yatılı çocuk bakıcısı tercih etmenin avantajlarını, sizlerle paylaşmak istiyoruz. Ayrıca zaman açısından, anne ve babaya büyük bir özgürlük verecektir. Çünkü, bu hizmet sayesinde, eşinize, varsa diğer çocuklarınıza, kendinize ve sosyal yaşantınıza zaman ayırabilirsiniz.

Yatılı Çocuk Bakıcısı Tercih Etmenin Avantajları

Özellikle çalışan anne babalar için;

Gündüzlü çocuk bakıcısı ile çalışıyorsanız, belli bir mesaide çalıştığınız için, akşamları eve yetişmek konusunda, dikkatli olmaya çalışırsınız. Toplantınız uzadığında veya trafiğe takıldığınız da, telaşa kapılırsınız. Çünkü, eve geç kaldığınızda, bakıcınızın suratı asılsın veya problem yaşanmasını istemezsiniz. Bütün bu telaş ve endişeleri yaşamamak için, yatılı çocuk bakıcısı ile çalışmak, çok geçerli bir avantajdır.

 

Ebeveynlere Akşam sağladığı avantajlar ise;

İşten akşam eve geldikten sonra, günün yorgunluğunu, yemek yaparak veya sofrayı toplayarak geçirmektense, çocuğunuza zaman ayırarak geçirebilirsiniz. Çünkü, yatılı çocuk bakıcısı, çocuk uyuduğunda veya müsait zaman bulabilirse, gün içerisinde size akşam yemeği hazırlayabilir. Eve geldikten sonra, çocuğunuzu bakıcıdan devralıp, özlem giderir ve siz ilgilenirsiniz. Bu esnada, çocuk bakıcı, sofrayı ve mutfağı toplarken, sizde bebeğinizle değerli zamanlar geçirebilirsiniz.

 

Yatılı çocuk bakıcısının iş hayatınızda ve özel hayatınızda sağladığı avantajlar;

Çocuğunuzu tecrübeli çocuk bakıcısına gözünüz arkada kalmadan emanet edip, iş seyahatlerinize gidebilir, dışarı çıkabilir ve sosyal hayatınıza zaman ayırabilirsiniz. Bu durum, iş hayatınız ve özel hayatınız için, önemli bir avantajdır. Ayrıca, size yurtiçi ve yurtdışı, tüm seyahatlerinizde eşlik edebilir. Yazın, şehir dışındaki yazlığınıza, 2-3 aylığına gidiyorsanız, sizinle gelebilir( dönünce izinlerini toplu olarak kullanabilir veya arada ona ailesini görmesi için 3-4 günlüğüne izin verebilirsiniz) Bu sayede, yazın da, rahat etmek açısından önemli bir avantajdır. Çocuğunuzun olması demek, hayatımızda yapmak istediklerimizi ertelememiz anlamına gelmez. Hem bebeğimizi güzel bir bakımla büyüterek, hem de özel uğraşlarımıza zaman ayırarak yaşayabiliriz. Kariyerimiz için, ilgilendiğimiz bir sanat dalı için, yada istediğimiz herhangi bir şey için, kendimize zaman ayırabilir ve hayatınızı ertelemeden yaşayabilirsiniz.

 

Yatılı Çocuk Bakıcısı Tercih Etmenin Avantajları

 

Sevgili anne babalar, bu haftaki yazımızda, yatılı çocuk bakıcısı tercih etmenin avantajları  ile ilgili bilgiler vermeye çalıştım. Yatılı çocuk bakıcısının en büyük ve önemli avantajı zamandır. Eşinize, çocuklarınıza veya diğer aile bireylerinize zaman ayırmak, kariyeriniz ile ilgili çalışmalarınıza hız kazandırmak için, yatılı bakıcı gerçek bir avantajdır. Yatılı çocuk bakıcısı ihtiyacınız için, kurumsal bir bakıcı danışmanlık firmasından, profesyonel yardım almak istiyorsanız, 29 yıllık çocuk bakıcısı danışmanlık ajansımızı arayabilirsiniz.

 

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları

 İnsan Kaynakları Yöneticisi

GÜLDAN ŞAHBAZ – 03.08.2021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazımızı Paylaşır mısınız?

Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?