Yatılı çocuk bakıcısı ücretleri 2020

Çocuk bakıcısı ajansı olarak,  uzun yıllara dayanan bilgi ve birikimlerimizle, referanslı ve tecrübeli yatılı çocuk bakıcısı portföyüne sahibiz.  28 yıldır, İşkur izinli olarak, çocuk bakıcısı danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Sizlere, yatılı çocuk bakıcısı ücretleri 2020 ile ilgili, yaklaşık olarak ücret bilgileri paylaşmak istiyoruz.

Yatılı çocuk bakıcısı ücretleri 2020

Yatılı çocuk bakıcısı ücretleri 2020

Aklınızdaki ve hedefinizdeki çocuk bakıcısının, tecrübesi, eğitimi, referansı ve beklediğiniz sorumluluklar, çocuk bakıcısının ücretini etkilemektedir. Yatılı çocuk bakıcısının donanımı ve sahip olduğu deneyimlerinin kalitesi de, çocuk bakıcısı ücretini değiştirebilir.

Örneğin; çocuk bakıcılığını 2 senedir yapan bir çocuk bakıcısı ile, 5 senelik veya 10 senelik tecrübeye sahip çocuk bakıcısı ücretleri aynı olamaz. Ayrıca, yeni doğan bakımında ise, işin mahiyeti çok daha önem kazanır. Çünkü, yenidoğan grubunda ise, yani 0-6 ay veya 6-12 ay çocuk arasında ise, kesinlikle daha önce, bu aylardaki çocuğun bakım sorumluluğunu almış, yatılı çocuk bakıcısı olmalıdır.

Şimdi sizlere tecrübeye göre, ortalama olarak, yatılı çocuk bakıcısı fiyatlarını sıralayalım;

-Tek çocuklu aileler için, 1,5 -2 yıl arasında tecrübeli çocuk bakıcısı fiyatı, 3500 tl ile 4000 tl arasında değişir.

-2 yada 3 çocuklu, 4 çocuklu veya ikiz çocuk bakımı sorumluluğu var ise, yoğun ev hayatı olan ailelerde çocuk bakıcıları ücretleri 4000 tl – 5000 tl civarında değişir. Çünkü sorumluluk açısından, daha önce bu tarzda ailelerde çalışmış olması gerekir.

-Dadı ücretlerine gelirsek, dadının eğitimli ve bazı sertifikalara sahip olması, kaç yıldır bu işi yaptığı ve çalıştığı aileler gibi etkenler sizin için çok önemli ise, ücretler yine bu özelliklere göre değişmektedir. Ücret kısmını dadılar ile karşılıklı görüşürsünüz. Çünkü buradaki ek özellikler, fiyatlarında farklılığa neden olabilir. Bizler dadı ücreti gibi ücretlendirmeleri, çalışacak olan bakıcının özellikleri ve beklentisine göre,  sizlere önceden bildiriyoruz.

-Çalışmayan ve ev hanımı anne iseniz, daha çok yatılı ev işlerinde yardımcı olacak, gerektiğinde çocuğunuzu bırakabileceğiniz, anne yardımcısı ise aradığınız hizmet, 3500 – 4000 tl civarında yatılı bakıcılarla da görüşebilirsiniz. Yine bu noktada, evinizin büyüklüğü ve kaç kişilik aile olduğunuza bağlı olarak, tecrübe ve referansa bağlı ücret artabilir.

Yatılı çocuk bakıcısı ücretleri 2020 araştırmanızda;

-Çocuğunuz 1 – 3 yaş arasında ise, 1 – 3 yaş arasında, çocuk bakımı için, kesinlikle daha önce, bu yaş grubu çocuklu bir aile de çalışmış, yatılı çocuk bakıcısı olmasını öneriyoruz.

-Yatılı çocuk bakıcısının; çocuk gelişimi mezunu çocuk bakıcı veya bazı çocuk gelişimi sertifikalarına sahip olmasını isterseniz, bu ücretler değişmektedir ve bunu; bu tarz çocuk bakıcıları ile fiyatları karşılıklı görüşürsünüz. Çünkü, varsa çocuğun özel bir durumu ve beklentiler; tecrübedeki kriterleri belirler.

-Yatılı çocuk bakıcıları; öncelik çocuğun bakımı olmak koşuluyla, ailenin ev işlerinde destek verip; yemek ve günlük toparlama işlerinden sorumlu olabilir ve bu iş tanımında daha önce çalışmış; referanslı yatılı çocuk bakıcısı bayanlar olmaktadır. Referanslı yatılı çocuk bakıcı ücretleri ise; 3500 tl- 4500 tl aralığında; tecrübeye göre değişmektedir.

28 yıllık çocuk bakıcısı danışmanlık şirketi olarak; bilgi ve deneyimimizle; yatılı çocuk bakıcısı ücretleri 2020 konusunda; detaylı bilgi almak isteyen ailelerimize bizi arayın diyoruz.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
Uzman İnsan Kaynakları Danışmanı
GÜLDAN ŞAHBAZ
10.03.2020

Yazımızı Paylaşır mısınız?

Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?