Yatılı Çocuk Bakıcısı

Sevgili okurlarımız, Yatılı Çocuk Bakıcısı Nedir ? sizlere şu şekilde açıklayalım; Gerek çalışan anne,babalar gerekse yoğun hayatı olan aileler için, 24 saat çocuğun tüm bakım sürecinin sorumluluğunu alıp, anne ve babanın kural ve izni dahilinde sürdüren, çocuğun zihinsel ve fiziksel tüm gelişimini güvenilir, tecrübeli ve sevgi içinde yöneten çocuk bakıcısına yatılı çocuk bakıcısı” denir.

Yatılı Çocuk Bakıcısı

Yatılı Çocuk Bakıcısı Neler Yapar ?

1)      Çocuk bakımı ile ilgili A’dan Z’ye her şey, yani beslenmesinden, yemeklerinden, banyosundan, tırnak kesiminden, odasının ve çamaşırlarının düzeninden sorumludur.

2)      Çocuğun temel bakımı yanı sıra, çocuğun fiziksel gelişimini de ( çocuğun boy-kilo gelişimi ) takip edecek, yeterli derecede vitaminleri alıp, düzenli beslenmesini sağlamalıdır.

3)      Çocuğun duygusal gelişimi için, sevgi ve saygı içerisinde, bağ kurabilecek yapıda davranır.

4)      Çocuğun anlama ve algılama sistemini, bol bol oyun oynayarak, kitap okuyarak, konuşarak, çocukla göz teması kurarak, doğaçlama yaparak, çocuğun zihinsel gelişimine de etkide-katkıda bulunur.

5)      Yatılı çocuk bakıcısı, çocuğun gün içerisinde akşamdan yatmadan önce ve gece bakım süreci ile ilgili tüm süreci annenin direktif ve bilgisi dâhilinde düzene sokar ve rutinini devam ettirir.

6)      Yatılı çocuk bakıcısı, çocukla kaliteli zaman geçirir, çocuğun uyuduğu veya okula gittiği saatlerde aileye ufak tefek ev işlerinde yardımcı olur ve yemek yapabilir. Tabii ki her durumda çocuk öncelik ve ön planda olur.

Çocuğun sağlıklı büyümesi ve çocuğun güvenliği olmazsa olmazdır.

7)      Yatılı çocuk bakıcısı, bu nazik ve sorumluluk sahibi gönül işini, meslek olarak gören, sabırlı, güler yüzlü, pozitif, sakin, uyumlu, ve uzun vadeli çalışabilecek çocuk bakıcısıdır.

8)      Yatılı çocuk bakıcısı, özel hayatı düzenli, kişisel temizliği özenli, tüm güvenlik taramalarında temiz ve özverili, özgüveni olan ve saygılı çocuk bakıcısıdır.

9)      Yatılı çocuk bakıcısı, gerek hal ve davranışlarıyla gerekse konuşmaları ve     hareketleriyle, çocuğa rol model olabilecek kişiliğe sahip çocuk bakıcısı olmalıdır.

29 yıllık Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları, referanslı çocuk bakıcısı, tecrübeli çocuk bakıcısı, güvenilir çocuk bakıcısı ve kaliteli çocuk bakıcısı kadromuz ile gerçekten iyi hizmet alabilecekleri çocuk bakıcısı için hizmetinizdeyiz. En iyi çocuk bakıcısı için bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan ŞAHBAZ – 20.11.2019

Yazımızı Paylaşır mısınız?

Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?