Yatılı çocuk bakıcısının avantajları nelerdir ?

Yatılı çocuk bakıcısı hizmeti almanın en konforlu ve avantajlı seçeneği, elbette ki, yatılı çocuk bakıcısı ile çalışmaktır. Bu hafta ki, yazımızda, diğer yatılı çocuk bakıcısının avantajları nelerdir? sizlere aktarmaya çalışalım.

*Yatılı çocuk bakıcısı ile çalışmak, zaman kavramı açısından, anne ve babaya özgürlük verecektir. Çünkü, bu hizmet sayesinde, eşinize, varsa diğer çocuklarınıza, kendinize ve sosyal yaşantınıza zaman ayırabilirsiniz. Bu çok önemli bir ihtiyaç ve aynı zamanda avantajdır.

Yatılı çocuk bakıcısının avantajları nelerdir ?

Seyahatlerinizde ve yazın yaşayacağınız avantajları ise;

Yatılı çocuk bakıcısı, size yurt içi ve yurt dışı, tüm seyahatlerinizde eşlik edebilir. Yazın, şehir dışındaki yazlığınıza, 2-3 aylığına gidiyorsanız, sizinle gelebilir( dönünce izinlerini toplu olarak kullanabilir veya arada ona ailesini görmesi için 3-4 günlüğüne izin verebilirsiniz) Bu sayede, yazın da, yazlığınızda rahat etmiş olursunuz.

Özellikle çalışan anne babalar için avantajlarına gelirsek;

*Gündüzlü çocuk bakıcıları, belli bir mesaide çalıştıkları için, akşamları eve yetişmek konusunda, dikkatli olmaya çalışırsınız. Toplantınız uzadığında veya trafiğe takıldığınız da, telaşa kapılırsınız. Çünkü, eve geç kaldığınızda, çocuk bakıcınızın suratı asılsın veya problem yaşanmasını istemezsiniz. Bütün bu telaş ve endişeleri yaşamamak için, yatılı çocuk bakıcısı ile çalışmak, çok geçerli bir avantajdır.

*Akşam eve geldikten sonra, günün yorgunluğunu, yemek yaparak veya sofra toplayarak geçirmektense, çocuğunuza zaman ayırarak geçirebilirsiniz. Çünkü, yatılı çocuk bakıcısı, çocuk uyuduğunda veya müsait zaman bulabilirse, gün içerisinde size akşam yemeği hazırlayabilir. Eve geldikten sonra, çocuğu bakıcıdan devralıp, çocuğunuzla özlem giderir, çocuğun banyosu, yatırılması ve masal gibi, güzel ritüelleri siz yaparsınız. O esnada, çocuk bakıcısı, sofrayı ve mutfağı toplarken, sizde çocuğunuzla değerli zamanlar geçirebilirsiniz.

*Yatılı çocuk bakıcısı, gece bebeğinizin bakımına da destek verebilir. Çocuğunuzu gözünüz arkada kalmadan bırakabileceğiniz, tecrübeli çocuk bakıcısı ile çalışıyorsanız, akşam çocuğunuzu emanet edip, dışarı çıkabilirsiniz. Buda sizin, özel hayatınız için, önemli bir avantajdır.

Yatılı çocuk bakıcısının avantajları nelerdir ?

Sizlere, yatılı çocuk bakıcısının avantajları nelerdir? açıklamaya çalıştık. Yatılı çocuk bakıcısı ihtiyacınız için, kurumsal ve profesyonel yardım almak istiyorsanız, 28 yıllık yatılı çocuk bakıcı ajansımızı arayabilirsiniz.

Çocuk bakıcıları ve çocuk gelişimi ile ilgili videolarımız için YouTube Kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Güldan ŞAHBAZ
Berkay Danışmanlık
İnsan Kaynakları Yöneticisi
17.12.2019

Yazımızı Paylaşır mısınız?

Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?