Yeni Doğan Bebek Bakıcısı Hizmeti

Aileler hayatlarının en önemli temeli çocuk sahibi olmaktır. Çocuk sahibi olduktan sonra da en büyük gereksinimleri yeni doğan bebek bakıcısı hizmeti alarak, güvenilir bir bakıcı ile çalışmaktır.

1991 yılından bu zamana kadar yeni doğan bebek bakıcısı hizmeti veren kurumumuz ihtiyaç sahibi ailelere  hızlı ve doğru yönlendirmelerle kılavuz olmaktadır.

Öncelikle yeni doğan bebek bakıcısı kimdir ? size bilgi vermek isteriz.

Yeni doğan bebeğin sağlıklı bir ortamda büyümesi, hijyen kurallarına uygun ortam sağlayan, kesinlikle yeni doğan tecrübesi olan bakıcı diyebiliriz. Yeni doğan bebek bakıcısı, bu işi meslek olarak gören, bebeğin bakımına 0’dan başlayan, bebeğin ek gıda süreci takibi konusunda bilgili, bebeklerde uyku düzeni ve bebeklerde uyku eğitimi bilgisine sahip, bebeğin A’dan Z’ye tüm bakım ihtiyaçlarına cevap verebilen referanslı bakıcı adayıdır.

Yeni doğan bakıcısı özellikleri ;

*Bir çok yeni doğan bakıcısı, erken doğan prematüre bebek bakımı konusunda tecrübe veya bilgiye sahiptir.

*Sakin, tutarlı, uyumlu bir şekilde anne ve baba ile bebek bakımı sürecini yönetir.

*Bebeğin bakımı ile mutlu olan, güler yüzlü, pozitif hayat bakışına sahip olmalıdır.

*Titiz, düzenli, bir şekilde bebeğin günlük rutini, bebeğin boy ve kilo gelişimi, bebeğin doğduğundan itibaren fiziksel ve zihinsel gelişimini takip eder.

*Bebeğin motor gelişimi, bebeğin duygusal zeka gelişimini, ilk aylardan bebekle göz teması  kurarak ve gözlemleyerek etki de , katkı da bulunur.

*Çağımızın bebekle ilgili yenilikleri takip ederek kendini güncelleyen bir yapıda olmalıdır.

*Çalışan anne ve baba için bakıcı, bebeğini gözü arkada kalmadan emanet edebilecekleri güvenilir yeni doğan bakıcısı olmak zorundadır.

*Sorumluluğunu alacağı bebeğin bakımı konusunda referanslı yeni doğan bakıcısı olmak zorundadır.

*Bebeğin günlük bakımı, bebeğin ay ay bakımı ile ilgili her durumu yönetirken, karşılaştığı olağan dışı durumları iyi gözlemler ve aileyle paylaşarak bir çok durumda erken teşhisle geleceği kurtarır kapasite de olmalıdır.

*Yeni doğan bakıcısı düzenli bir özel hayata sahip olup, problemsiz şekilde aileye uzun vadede evde bebek bakımı hizmeti vermelidir.

*Yeni doğan bebek bakıcısı tüm güvenlik araştırmalarında titizlikle geçmiş sabıka kağıdı, ikametgah kağıdı, kimlik fotokopisi gibi bilgilerini güncel olarak vermelidir.

*Dini ve davranışsal olarak ortak kültürlere yakın, örf ve adaletlerinize uygun, mesafesini koruyabilen, saygılı olması gerekir.

*Eğer mesaileriniz uzunsa veya akşamları rahat etmek istiyorsanız yatılı yeni doğan bakıcısı ile çalışmalısınız.

*Eğer ki eviniz, bütçeniz veya yaşam konforunuz yatılı bakıcı konusuna uygun değilse gündüzlü yeni doğan bakıcısı öneriyoruz.

Yeni Doğan Bakıcısı Seçerken ;

*Öncelikle doğru bir hizmet alabilmeniz için profesyonel danışmanlık firması ile çalışmanızı öneriyoruz.

*Yeni doğan bakıcısı seçmeden önce yapılması gerekenler; çalışan bir anne iseniz bebek bakımı  ve gelişimi odaklı iş tanımı planlayarak başlamalıdır.

*Yeni doğan bakıcısı ile uyum içinde, uzun vadede bakıcı hizmeti almak için; kimyasına göre aday seçmeli ve beklentilerinin altını net çizmelidir.

*Bakıcı adayı görüşmesi yaparken, mülakat için önceden hazırladığınız sorularınızı sorarak ve en ufak detayları göz ardı etmeden görüşme yapmalısınız.

*Sabırlı, sevecen, sorumluluklarını harfiyen yerine getirebilecek, huzur içinde iş ilişkisi kuracağınız  yeni doğan bakıcı adayı ile çalışmalısınız.

Yeni Doğan Bebek Bakıcısı Hizmeti

33 yıldır evde yeni doğan bebek bakımı için yeni doğan bakıcısı temin eden profesyonel danışmanlık firması olarak iletişime geçmenizi bekliyoruz.

Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?