Çocuk bakıcısı bulmak için izlenecek yollar nelerdir ?

Sevgili anne babalar, sizleri anlıyoruz, çocuk sahibi olacaksınız veya oldunuz, çocuk bakıcısına ihtiyacınız var ve aklınıza gelen ilk soru, bebeğimizi emanet edeceksiniz, çocuk bakıcısı bulmak için izlenecek yollar nelerdir ? bilmek istiyorsunuz, 29 yıllık çocuk bakıcısı firması olarak, bildiklerimizi ve deneyimlerimizi paylaşmak istiyoruz.

Yasal olmayan, komisyoncu gibi çalışan, hiçbir şirket veya resmi dayanağı olmayan sahte şirketlerin, işkur izni yoktur ve sözlü olarak verdikleri taahhütlere güvenemezsiniz. Kesinlikle kurumsal ve köklü bir yasal danışmanlık şirketi(özel istihdam bürosu belgeli) olmasını tavsiye ederiz.

Çocuk bakıcısı bulmak için izlenecek yollar nelerdir ?

Çocuk bakıcısı bulmak için izlenecek yollar;

ilk tercih edilen, tanıdık çevre, eş dostun tavsiye ettiği bir çocuk bakıcısı olması ki, bu her zaman doğru çocuk bakıcıyı bulma yollarından biri değildir. Sizin akraba, komşu, yada akrabanızda çalışmış olması, sizin hayat tarzınıza ve beklentilerinize uyması anlamına gelmez. Tanıdık aile veya tavsiye eden bir yakınınız olsa da, yaşam tarzı ve ev içerisindeki tarzını bilemezsiniz. Elbette güven açısından, en baştan içinizi rahatlatacak bir yoldur.

İlan vererek çocuk bakıcısı bulma yolu;

Kendi kendinize, bireysel internette ilan vermek, yüzlerce abuk sabuk, deneyimsiz kişiyle uğraşmanıza neden olacaktır. Bir çoğu, bende kaç çocuk annesiyim, komşumun çocuğuna aktım, anneme baktım, babama baktım diyen ve profesyonellikle, yakından uzaktan ilgisi olmayan kişilerle muhatap olmak. Bu sizi gereksiz yorgunluk ve bıkkınlığa sokacaktır. Tanıştığınız insanların yetersizliği sizi iyice karamsarlığa sokar ve çıkmaza sokabilir. Bu şekilde bulduğunuz çocuk bakıcısını, çok iyi araştırmanızı ve referanslarıyla görüşmenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca, çocuk bakıcısı işe başlamadan evvel, kesinlikle evde çocuk bakıcı kamera sisteminizi yaptırın.

Güvenilir çocuk bakıcısı nasıl bulunur?

Uzun yıllardır sektörde isim yapmış, yerleştirdiği referanslı çocuk bakıcıları elemanlarıyla, aileler tarafından defalarca tercih ve tavsiye edilmiştir. Güvenilir çocuk bakıcısı bulmak için, kurumsal ve işkur belgeli danışmanlık şirketi tercih etmelisiniz.

Tecrübeli çocuk bakıcısı nasıl bulunur?

Kurumsal çizgisinde çalışan ve doğru adayları buluşturma anlamında, yıllara dayanan birikimini her daim verdiği hizmete yansıtan, tecrübeli çocuk bakıcısı bulma şirketi tercih etmelisiniz

Eğitimli çocuk bakıcısı nasıl bulunur?

Zamanın su gibi akıp gittiği günümüzde, çağın yeniliklerini yakalamış, vereceği hizmetin kalitesini yükselten ve buna dayalı olarak, çocuğunuza iyi bir zihinsel gelişim sağlayabilmek için, gereken yeterliliğe kavuşmak anlamında eğitimler almış bakıcılar için, eğitimli çocuk bakıcısı ajansı tercih etmelisiniz.

1991 yılından bu zamana, çocuk bakıcısı danışmanlık hizmetinde, tek gayemiz, sadece istihdam sağlamak değil, ailelere gözleri arkada kalmayacak şekilde, çocuk bakıcısı bulmak için izlenecek yollar nelerdir? şeklindeki edişlerinde, yanlarında olmaktır. Güvenilir çocuk bakıcısı danışmanlığı hizmeti almak için bizi arayın.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
İnsan Kaynakları Yöneticisi
Güldan ŞAHBAZ – 23.04.2019

Yazımızı Paylaşır mısınız?

Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?