Çocuk Bakıcısı Hizmeti Neden Profesyonel Bir Firmadan Alınmalıdır ?

Çocuk Bakıcısı Hizmeti Neden Profesyonel Bir Firmadan Alınmalıdır ?

Bu konu çocuk bakıcısı arıyorum diyen ve buna ihtiyaç duyan ailelerin derinden bilmesi ve iyi araştırarak karar vermeleri gereken çocuk bakıcısı hizmeti neden profesyonel bir firmadan alınmalıdır? sorusudur. Bu sorunuza 2 çocuk annesi olup, bakıcı ile çocuk büyüten, yoğun çalışan bir anne olarak ayrıca profesyonel 29 yıllık Danışmanlık firmasında bu konuda köprü hizmeti veren Uzman Danışman olarak sizi aydınlatmak isterim.

*Çalışan bir annesiniz, yeni doğan bebeğinize bebek bakıcısı arıyorum ya da çocuk bakıcısı arıyorum diyorsunuz. Size yardımcı olacak aile yakını veya tanıdık bir çevreniz yok. Bu sektörle de yeni tanışıyorsunuz. Profesyonel bir danışmanlık hizmeti için bulmanız tavsiye üzerine olabilir veya internetten ulaşmış olabilirisiniz. Bu noktada sizinle konuşan uzman danışmanlık hizmeti veren kişinin sizi ne kadar dinlediği ve anladığı çok önemlidir. Gerek soruları ve doğru yönlendirmeleri de size güven köprüsü oluşturacaktır. Sonrasında size sunacağı tecrübeli bebek bakıcısı ve çocuk bakıcısı adaylarıyla da sizi ne kadar anladığının aynası olup, evde çocuk bakımı hizmeti alıp almayacağınıza karar verirsiniz.

Çocuk Bakıcısı Hizmeti Neden Profesyonel Bir Firmadan Alınmalıdır

Şimdi size neden profesyonel bir firmadan bakıcı alınmalıdır? Sorusuna ışık tutalım;

Çünkü;  profesyonel bir danışmanlık firması sizin neden yardım istediğinizi bilir. Çevrenizde bu işi profesyonel şekilde yapan bir referanslı çocuk bakıcısı olmadığını bilir.

Çünkü;  sizin zaman ve imkan bulamadığınız, güvenlik, deneyimi tecrübe gibi şartlarınız için başvurduğunuzu bilir.

Çünkü;  profesyonel danışmanlık hizmeti vermek için uzun yılların verdiği kaliteli bakıcı portföyü ve bilgi birikime sahiptir.

Çünkü; çok bebek bakıcısı, çocuk bakıcısı ya da dadı adayı ile görüştünüz ama hizmet veren firma size profesyonel gelmedi ve adaylar da yetersizdi, budur diyemediniz. Çok kişi görmek demek ideal çocuk bakıcısı buldunuz anlamına gelmez. Ayrıca çok kişi görüp yoruldunuz, çünkü anlatmaya çalıştığınız anlaşılmamış veya sizi dinlememişler.

Çünkü; siz çocuğunuza alacağınız bakıcı hizmeti içinde, bakıcının bebek gelişimine katkısı ve de bakıcının çocuk eğitiminde önemi gibi temel inançlarınız var.

Çünkü; bebek bakıcısı, çocuk bakıcısı sadece çocuğa bakmaz, sadece öz bakım yeterli değil, artık çağımızın çocukları hızlı öğreniyor ve çok akıllı yönlendirmek gerekiyor.

Çünkü; bakıcı ile mesafe ve saygı ilişkisi kurmak istiyorsunuz. Mahalle çevresinde temizlikçi olarak gittiği evlerde çocukla ilgilenmiş ve arada çocuk emanet edilmiş kendine tecrübeli çocuk bakıcısı diyen, profesyonellikten uzak, üslupsuz, bilgisiz, yetersiz insanlarla muhatap olmak istemiyorsunuz.

Çünkü; çocuğunuzu çok seviyorsunuz, onun için çalışıyor ve gelecek planlarını sağlam temellerde kurmak istiyorsunuz. Özgüveni olan, ayakları yere sağlam bana, saygı değer, başarılı, sağlıklı ve mutlu bir birey olarak yetiştirilmesini istiyorsunuz.

Çünkü; dominant bir anne ve babasınız, kurallarınız var. Bu kuralları doğru yönetmek ve uygulatmak istiyorsunuz. Kapasiteli ve uyumlu, bu işi meslek olarak gören, akıllı ve güvenilir çocuk bakıcısı istiyorsunuz.

Çünkü; anne ve baba oldunuz, anneanne ve babaanneleri daha iyi anlıyor ve onları yormak istemiyorsunuz. Torunlarını sevmeye enerjilerini harcamalarını istiyorsunuz. Yaşlandılar ve artık rahat edip sağlıklarına dikkat etmeleri için mutlu olmalarını istiyorsunuz.

Çünkü; enerjisi yüksek ve günümüz yeniliklerine açık, çocuğunuza istediğiniz düzende hareket edip, çocuğun yemek düzeni, çocuğun uyku düzeni olan, çocuğun eğitiminde katkıda bulunacak bakıcı, çocuğun gelişiminde bilgili bakıcı ile çalışmak istiyorsunuz. Kendi becerilerine sahip, sosyal ve özgüveni olan çocuk yetiştirmek istiyorsunuz.

Çünkü; güvenilir çocuk bakıcısı, profesyonel çocuk bakıcısı ile çalışarak gözünüz arkada kalmadan çocuğunuzu emanet etmek istiyorsunuz. Sakin, sabırlı, sevecen, çocukla gerçekten mutlu olan, anaç ve vicdanlı bir bakıcı ile çalışmak istiyorsunuz.

Çocuk Bakıcısı Hizmeti Neden Profesyonel Bir Firmadan Alınmalıdır ?

Biz Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları olarak, bu saydığımız tüm beklentileriniz için, 29 yıllık profesyonel bakıcı portföyü ve tecrübemizle, çocuk bakıcısı arıyorum diyen tüm ailelerin profesyonel bir bakıcı hizmeti vermek için yanınızdayız. Herkes çocuk bakamaz ve herkes çocuk bakıcısı olamaz. Farkımız sizinle empati yapmamız ve sunacağımız kaliteli bakıcı adaylarımızdır. Adaylarımızla tanıştığınızda sizi gerçekten dinlediğimizi ve doğru eşleştirme yaptığımızı anlayacaksınız. Profesyonel bakıcı hizmeti için iletişime geçmenizi bekliyoruz.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
Güldan Şahbaz
İnsan Kaynakları Yöneticisi
28.07.2020

Yazımızı Paylaşır mısınız?

Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?