Çocuklar için uygun yaz aktiviteleri

Çocuklar için yaz aktiviteleri !

Yaz tatili boyunca müzeleri gezip görmeniz, hem çocuklarda tarih bilincini geliştirecek hem geçmiş, hem bugün hem de gelecek kavramlarını algılamalarına katkı sağlamaları yanı sıra,çocuk tiyatroları, gösteriler, oyun alanları, spor aktiviteleri ve atölye çalışmaları gibi birçok etkinliğin bir arada olacağı, çocuklar için yaz aktiviteleri düşünebilirsiniz.

Çocuklar için uygun sanatsal yaz aktiviteleri

Müzik ve enstrüman kursu, resim kursu, karakalem resim kursu, seramik kursu, heykel kursu; mozaik kursu, moda tasarım kursu gibi, el ve duygusal gelişime yönelik beceri ve yeteneklere sahip olmaları için alan açabilirsiniz.

Çocuklar için yaz aktiviteleri

Çocuklar için sanatsal sergiler gezilerinde; sergilerdeki sanat çalışmalarına ve sanatsal yapıtlarla, sanatçıların yaşam ve sanat tarzlarını, yaş gruplarına özel tasarlanan programlara katılarak resim, heykel, modern tasarımlar, mimari tasarımlar gibi farklı sanat deneyimleri kazanmalarını sağlayabilirsiniz.

Özel günlerle sınırlı olmadan; her zaman gezebileceğiniz çocukların gidebileceği müzeler olarak da yaz aylarında, eğlenceli ve aynı zamanda eğitici, öğretici faaliyetlerde yapabilirsiniz.

Yaz tatilinin başlaması ile, öğrenci çocuklarımız, yoğun geçen bir eğitim öğretim yılının yorgunluğunu atacak. 3 ay boyunca bir yandan dinlenirken diğer yandan kendilerini geliştirme fırsatı da bulabilecek; çocukların yaz tatilini daha verimli hale getiren çocuklar için uygun yaz aktiviteleri olarak şunları da önerebiliriz.

*Uzay Kampı(bilim); İzmir Uzay kampına giderek, eğlence ve yeni bilimsel bilgilerle bambaşka ufuklara yelken açabilirler.

*Doğa, spor çocuk aktiviteleri ve çocuk yaz okulları gibi seçeneklerle; çocuklar yazı hem eğlenceli hem de spor yaparak geçirmenin keyfini yaşayacaklardır.

Çocuklar için yaz aktiviteleri !

*İzmir Selçuk’taki Nesin Matematik Köyü’nün düzenlediği bilimsel ve eğitim amaçlı kamplarla öğrenciler farklı bilim alanlarını eğlenerek öğrenebilir.

*Çocuklar için, Doğa Kampı, 8-16 yaş arasındaki çocuklara doğa sevgisini ve bilincini geliştirmek için; okçuluk, at binme, bitkileri tanıma, su sporları, yürüyüş, gibi derslerle yaz programlarına gönderebilirsiniz

*5-17 yaş aralığındaki çocuk ve gençlere yönelik, okul dışı eğitim alabileceği alanlarda, örneğin dans, doğa sporları, aşçılık, sanat, futbol, voleybol, yelken gibi zevkli ve yeteneklerine yetenek katacak çocuklar için yaz programları gibi yönlendirebilirsiniz.

*Fethiye’nin Yanıklar köyünde Pastoral Vadi Organik Tarım ve Ekolojik Yaşam Çiftliği’nde sanat kampı düzenlemelerine katılabilirsiniz.

Ayrıca Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları olarak, çalışan anneler için, çocuklarına bu aktiviteleri hayata geçirebilmek de, zaman ayırma sıkıntıları yaşadıklarını anlıyor ve biliyoruz. Bu nedenle çocuklar için yaz aylarında, çocuklarla oyun oynayabilecek oyun ablası, çocuk aktiviteleri için eğitimli bakıcı, güvenilir çocuk bakıcısı ile tüm aktiviteleri yaptırabilir ve hatta bu aktivitelerin organizasyonu, getirilip götürülmeleri gibi yardımları profesyonel bakıcı şirketi olarak vermekteyiz. Bu konuda sadece çalışan anneler değil, tüm anneler için, anne yardımcısı veya yardımcı bayan olarak alacağı, eve bakıcı hizmeti ile çocuklar için uygun yaz aktiviteleri yapabilecek imkan ve şartları oluşturmanız da size hizmete hazır ve iletişime geçmenizi bekliyoruz.

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları
Uzman İnsan Kaynakları Danışmanı
Güldan ŞAHBAZ
09.07.2018

Yazımızı Paylaşır mısınız?

Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?