Gündüzlü Çocuk Bakıcısı Fiyatları 2021

Çocuk bakıcısı ile çalışmak, bazen ev koşulları, bazen bütçe nedeniyle, bazense yaşam tarzı olarak, zorunlu hale gelebilir. Gündüzlü olarak bakıcı ile çalışabilmek içinde, oldukça iyi bir seçim yapılmalı, güvenlik, referans ve tecrübe araştırması yapılmalıdır. Bunun yanı sıra, gündüzlü çocuk bakıcısı ihtiyacı olan ailelere, eve çocuk bakıcısı hizmeti almadan evvel, gündüzlü çocuk bakıcısı fiyatları 2021 şeklinde, bütçelerle ilgili bilgi sahibi olmaları için, bu yazımızı hazırladık.

Gündüzlü Çocuk Bakıcısı Fiyatları 2021

 

Gündüzlü çocuk bakıcısı çalışma şekilleriyle ilgili bilgiler paylaşmak istiyoruz;

 Haftanın 5 günü çalışacak çocuk bakıcısı fiyatları 2021

  • Anne ve babanın çalışıyor olması, olayın bel kemiğidir. Sabah ve akşam mesai saatlerinin gündüzlü çocuk bakıcısı hizmeti almaya elverişli olması gerekiyor. Yani sabahın 06.00 -07.00’si gibi saatlerde gündüzlü çocuk bakıcısı bulmak hemen hemen imkansızdır. Yatılı çocuk bakıcısı çalıştırmanız için, bakıcı için ayrı oda verebilmeniz şarttır. Bakıcıya ayrı oda tahsis edecek ev koşullarınız yoksa, evde gündüzlü çocuk bakıcısı çalıştırmanız zorunlu hale gelebilir.
  • Çocuk bakıcısının çalışma saatlerinin çok uzun aralıklarda olması, gündüzlü çocuk bakıcısı fiyatlarını oldukça etkilemektedir.

Örneğin;

En maksimum saatler olarak, sabah 08:00 – akşam 18.30 veya sabah 08.30 – akşam 18.30 saatleri diyebiliriz. Bu tarz saatlerde çalışacak, gündüzlü çocuk bakıcılarının, hafta içi 5 gün olarak fiyatları; 4000 tl – 4500tl aralığındadır. Çünkü, bu saatlerde çalışmak, profesyonel çocuk bakıcısının işidir ve daha önceden bu saatlerde çalışan ailelerin çocuklarına bakmış olarak, deneyim sahibidir. Ancak, işini bir meslek olarak gören, tecrübeye sahip bir çocuk bakıcısından, uzun vadede bu saatlerde verim alabilirsiniz. Uzun saatlerde çalışmak ve esnek olabilmek, çocuk bakıcısının aile yaşantısı açısından sorunlar yaşamasına neden olabilir. Bu durum, zamanla işine yansıyarak, işten ayrılmasına dahi yol açabilir. Bu nedenle, çalışma mesaileri konusunda çok titiz davranarak, ileride sorun çıkmayacak esneklikte bir çocuk bakıcı ile anlaşmanızı öneriyoruz.

Evden çalışan anneler ve babalar için veya anneanne, babaanne desteği alanlar için, istenilen çalışma saatleri biraz daha kısa olabilir;

Örneğin;

 İstenilen mesailer, sabah 09.00 – akşam 18.00 veya sabah 09.00 – akşam 17.00 gibi saatler de ise, daha çok, esnek çalışan anneler için anne yardımcısı veya anneanne – babaanneye destek amaçlı bakıcılarda, gündüzlü bakıcı fiyatları 4000 tl + yol civarında, değişmektedir. Bu tarz bakıcılar, daha çok ev işlerine yardımcı olarak çalışır ve çocuk bakımı konusunda ebeveyne yardımcı olurlar.

Haftanın 6 günü çalışacak çocuk bakıcısı fiyatları 2021

Genellikle her gündüzlü çocuk bakıcı 5 gün çalışmak ister, çünkü kendi aile hayatlarına ve ev işlerine zaman ayırmak ihtiyacı duyarlar. Fakat, bazı çalışan anne babalar 6 gün çalıştıkları için, 6 gün çalışacak çocuk bakıcısı işe almak zorundadır. Bazı aileler ise, kendi özel hayatındaki gereksinimleri için, haftanın 6 günü çocuk bakıcısı arıyorum der.

6 gün çalışan gündüzlü çocuk bakıcıların fiyatları, 4500 tl – 5000tl civarındadır. Yapacağı işin sorumluluğu, yoğunluğu, mesaileri de ücrete etki edip, daha da artırabileceğini göz önünde bulundurmak gerekir. Neredeyse yatılı çalışan bakıcı fiyatlarına yakın hale gelebilmektedir.

Yarım gün çocuk bakıcısı fiyatları 2021

Yarım gün çocuk bakıcı fiyatları; 3000 – 3500 tl civarındadır. Saatler, 13.00 – 18.00 arası / 14.00 – 19.00 arası /14.00 – 20.00 arası olarak değişebilir. Bu çalışmalarda da, beklentiler, saatler ve sorumluluğunu alacağı iş, ücreti arttırabilir. Genellikle esnek saatlerde çalışan annelerin tercih ettiği bir yöntemdir. Ayrıca, tam zamanlı gündüzlü çalışan çocuk bakıcısı saatlerinden, hem bürçe nedeniyle, hemde çocuğun tam zamanlı okula başlamasıyla, yarım gün çocuk bakıcısı ihtiyacına geçilebilinir.

 

Gündüzlü Çocuk Bakıcısı Fiyatları 2021

1991 yılından bu yana;

Resmi ve yasal mevzuatlara uygun, kurumsal çocuk bakıcısı danışmanlığı olarak, gündüzlü çocuk bakıcısı fiyatları 2021 konusunda, işinize yarayacak bilgiler vermeye çalıştık. Amacımız size, gündüzlü çocuk bakıcısı hizmeti vermek dışında, doğru bir çocuk bakıcı ajansı öncülüğünde, en doğru ihtiyacınızı belirleyip, en doğru bakıcıyla eşleşmenizi sağlamaktır. Tüm bakıcı ihtiyaçlarınız için, doğru yönlendirme ve doğru hizmet istiyorsanız, bizi arayın.

 

Berkay Danışmanlık İnsan Kaynakları

 İnsan Kaynakları Yöneticisi

GÜLDAN ŞAHBAZ -31.03.2021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazımızı Paylaşır mısınız?

Mesaj Gönder
Hemen Bakıcı Bul!
İnsan Kaynakları Uzmanı
Merhaba 👏
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?